Noclegownia dla Osób Bezdomnych MOPR w Ostrołęce

Noclegownia dla Osób Bezdomnych MOPR w Ostrołęce Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Noclegownia dla Osób Bezdomnych MOPR w Ostrołęce, Organizacja rządowa, Ostrołeka.

Wczoraj zadzwonił Pan B. Miał być na śniadaniu Wielkanocnym w Noclegowni, nie dotarł, bo kilka dni wcześniej znalazł się...
06/04/2026

Wczoraj zadzwonił Pan B. Miał być na śniadaniu Wielkanocnym w Noclegowni, nie dotarł, bo kilka dni wcześniej znalazł się w szpitalu.
Usamodzielnił się prawie rok temu ale nadal spędzał z nami ważne dni. Wczoraj też miał być.
Trochę smutno mi się zrobiło, ale nie miałam czasu aby nad tym pomyśleć dłużej. Życzyłam powrotu do zdrowia i spokojnych Świąt.
Nie miałam czasu, a jednak go znalazłam i to dwa razy.
Dziś już drugi raz byłam u niego w szpitalu bo za pierwszym nie wzięłam ze sobą nic słodkiego, a miał na nie smaka.
To że ktoś nie jest już osobą bezdomna nie znaczy, że o nim zapominamy. Pamiętamy, pomagamy bo nadal jest dla nas ważny.
I dostarczamy ciacho, żeby osłodzić smutny czas ;-) .

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam abyście zawsze mieli dokąd wracać. Niech ta Wielkanoc przyniesie Wam wiarę w to...
05/04/2026

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy Wam abyście zawsze mieli dokąd wracać. Niech ta Wielkanoc przyniesie Wam wiarę w to, że po każdej, nawet najdłuższej nocy przychodzi dzień. Niech moc Zmartwychwstania umocni Waszą wiarę w to, że wszystko może się zmienić na lepsze.

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom tego czego najbardziej potrzebują.
08/03/2026

Z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkim Paniom tego czego najbardziej potrzebują.

24/02/2026

Informujemy, iż pomocą żywnościową w Programie mogą być objęte osoby i rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, spełniające kryteria określone w art. 7 ustawy z dnia 12...

Piękni ludzie nas otaczają. Nie spodziewaliśmy się aż takiej odezwy po naszej prośbie o odzież.Od kilku dni ludzie zasyp...
11/01/2026

Piękni ludzie nas otaczają.
Nie spodziewaliśmy się aż takiej odezwy po naszej prośbie o odzież.
Od kilku dni ludzie zasypują nas odzieżą.
W związku z czym musieliśmy ustalić dodatkowy dyżur na odbiór odzieży.
Niektórzy przynoszą jedną kurtkę, inni całe worki potrzebnych ubrań.
Niektórzy oddają to co nie przyda się im już w domu i czym mogą się podzielić, inni przynoszą nowe kupione ubrania z metkami.
Wszystko jest super, za wszystko serdecznie dziękujemy.
Przyjeżdżają przedstawiciele firm, wspólnoty religijne czy osoby indywidualne.
Ludzie młodsi i starsi, parami lub pojedynczo.
Niektórych znamy bo odwiedzają nas co jakiś czas, innych jeszcze u nas nie było, i mówią że nie jest to ich ostatnia wizyta u nas 😉
Dzięki wszystkim Państwu zima nam nie straszna.
Bardzo dziękujemy. Szafa pęka w szwach.

Poprosimy o uwagę. Czapki, rękawiczki, kalesony, kurtki, ciepłe skarpety, bluzy męskie potrzebujemy bardzo.Może macie kt...
07/01/2026

Poprosimy o uwagę.
Czapki, rękawiczki, kalesony, kurtki, ciepłe skarpety, bluzy męskie potrzebujemy bardzo.
Może macie którąś z wymienionych wyżej części garderoby, która leży i czeka aż schudniecie, przytyjecie, może już do was nie pasuje.
U nas to artykuły pierwszej potrzeby przy obecnej pogodzie.
Jeśli możecie się z nami podzielić odzieżą męską (damskiej mamy zapas) poprosimy i zapraszamy ul. Kołobrzeska 15, Noclegownia dla Osób Bezdomnych.

Lubię zrobić sobie kawę z rana po przyjściu do pracy i dokończyć ją pod jej koniec.Dlaczego, bo to znak, że miejsce gdzi...
05/01/2026

Lubię zrobić sobie kawę z rana po przyjściu do pracy i dokończyć ją pod jej koniec.
Dlaczego, bo to znak, że miejsce gdzie pracuję jest potrzebne ludziom, że nie mam czasu na kawki, herbatki i malowanie paznokci 😉
Chociaż nieco napawa smutkiem to, że ludzie sobie nie radzą to to, że przychodzą do Noclegowni, bo potrzebują, bo mogą, bo chcą pokazuje, że jesteś potrzebny.
Pokazuje, że możesz być częścią czegoś dobrego.

Kilka słów, które pokazują, że ma sens to co robisz.Nie zawsze jest dobrze, nie zawsze z happy end -em ale warto się sta...
25/12/2025

Kilka słów, które pokazują, że ma sens to co robisz.
Nie zawsze jest dobrze, nie zawsze z happy end -em ale warto się starać, warto próbować.
Jak nie spróbujesz na pewno się nie uda

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, jak najwięcej radości, a najmniej smutków wszystkim Wam życzymy.A teraz trochę o tym j...
24/12/2025

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, jak najwięcej radości, a najmniej smutków wszystkim Wam życzymy.
A teraz trochę o tym jak wyglądał nasz dzień i kilka dni wcześniej.
Nieco nerwowe przygotowania, bo komuś nie chciało się robić, ktoś robił wczoraj i dziś nie będzie, ktoś musi pilnie na miasto ale Wigilia się odbyła, bo komuś się jednak zachciało, a ktoś w końcu wrócił z miasta 😀
Wszystkie ręce, nawet te mniej sprawne działały. Gotowanie, sprzątanie, dekorowanie, nawet kolędy przy pracy pośpiewaliśmy.
A dziś nie było już niechcemisiów. Dziś działaliśmy wszyscy.
Piękny czas, a jeszcze piękniejszy bo odwiedzili nas Mirek, Daniel, Krzysztof i Agnieszka (osoby bezdomne przebywające w przestrzeni) oraz Krzysztof i Andrzej (osoby bezdomne już usamodzielnione) którzy spędzili z nami ten dzień.
Pięknych Świąt dla Was wszystkich.

Nikt nie ma tak mało aby nie mógł podzielić się z innymi.Nie liczy się ilość dóbr, ale to, jakimi jesteśmy ludźmi i jak ...
28/11/2025

Nikt nie ma tak mało aby nie mógł podzielić się z innymi.
Nie liczy się ilość dóbr, ale to, jakimi jesteśmy ludźmi i jak dzielimy się z innymi, nawet jeśli mamy niewiele.
Każdy może podzielić się tym co ma - wsparciem, czasem, uśmiechem, dobrym słowem...
Dlatego w tym roku ponownie bierzemy udział w Świątecznej Zbiórce Żywności jako wolontariusze.

Uratowaliśmy człowieka. Wczorajszej nocy przyjęliśmy bezdomnego mężczyznę przywiezionego do nas przez patrol policji.Dzi...
25/11/2025

Uratowaliśmy człowieka.
Wczorajszej nocy przyjęliśmy bezdomnego mężczyznę przywiezionego do nas przez patrol policji.
Dzięki czujności policjantów, a może sygnału od kogoś z was, mężczyzna ten nie zamarzł i spędził noc w ciepłym miejscu.
Został nakarmiony, wykąpał się, zmienił odzież, nie był gotowy żeby pozostać ale może następnym razem...
Pamiętajcie nie przechodźcie obojętnie, jeden wasz telefon (na policję lub straż miejską) może uratować ludzkie życie.

Na termometrach coraz niższe temperatury. Niedożywienie, zmęczenie, zimno to to z czym zmagają się osoby w kryzysie bezd...
18/11/2025

Na termometrach coraz niższe temperatury. Niedożywienie, zmęczenie, zimno to to z czym zmagają się osoby w kryzysie bezdomności. Od tego krótka droga do chorób, a w skrajnych przypadkach śmierci.
Dlatego prosimy wszystkich którzy na swojej drodze spotkają osoby bezdomne aby udzielili im pomocy.
-Wskażcie osobom bezdomnym nasz adres Noclegowni w Ostrołęce ul. Kołobrzeska 15.
- Zadzwońcie na straż miejską 29 764 22 43 lub policję i poinformujcie gdzie przebywa osoba bezdomna tel 47 704 14 24 lub 112
- Skierujcie osobę bezdomna lub zadzwońcie od poniedziałku do piątku w godzinach, 8:00 - 16:00 do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce ul. Hallera 12 tel. 29 764 41 30.
Tylko prosimy nie przechodźcie obok takiej osoby obojętnie, reagujcie.

Adres

Ostrołeka
07-410

Telefon

+48297140127

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Noclegownia dla Osób Bezdomnych MOPR w Ostrołęce umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij