Federacja Młodych Socjaldemokratów Opolskie

Federacja Młodych Socjaldemokratów Opolskie Strona Regionu Opolskiego Federacji Młodych Socjaldemokratów

🔴Nasz przewodniczący Oskar Gradzik , miał zaszczyt reprezentować FMS Opolskie w uroczystych obchodach 232.rocznicy Uchwa...
03/05/2023

🔴Nasz przewodniczący Oskar Gradzik , miał zaszczyt reprezentować FMS Opolskie w uroczystych obchodach 232.rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Namysłowie🇵🇱🇵🇱🇵🇱

🔴Po uroczystej mszy, miała miejsce przemarsz na Skwer przy Placu Powstańców Śląskich, gdzie po przemówieniach zostały złożone wiązanki kwiatów przez naszą delegację🌷

🔴Pamiętajmy, że historia naszej Ojczyzny jest źródłem naszej dumy i inspiracji, a dzisiaj jest dobry moment, by przypomnieć sobie o tym, co dla naszej wolności zrobili nasi przodkowie🇵🇱

🔴Dołącz do nas w województwie opolskim❗️✊ 🔴Kim jesteśmy❓🤔▶️Jesteśmy młodzieżowym stowarzyszeniem związanym z Nową Lewicą...
11/04/2023

🔴Dołącz do nas w województwie opolskim❗️✊

🔴Kim jesteśmy❓🤔
▶️Jesteśmy młodzieżowym stowarzyszeniem związanym z Nową Lewicą, skupiającą się na kwestiach ważnych dla młodych ludzi i ich przyszłości. Chcemy, aby młodzi mieli realny wpływ na kształtowanie przyszłości kraju i aby ich głos był słyszany 🙌

🔴Organizujemy wiele spotkań, wyjazdów i imprez integracyjnych, podczas których będziesz miał okazję poznać nowych ludzi i spędzić czas w przyjemnej atmosferze😁 Nasza organizacja oferuje również wiele możliwości rozwoju osobistego i społecznego dla młodych ludzi, takich jak
👉Liczne szkolenia
👉Warsztaty
👉Konwencje

🔴Nasze stowarzyszenie ma jasno określone postulaty i program, o które walczymy między innymi:
👉Tani transport zbiorowy jest bardzo ważny dla młodych ludzi, umożliwiając im przemieszczanie się w obrębie miasta oraz między miastami. Walczymy o autobusy w każdej gminie i pociągi w każdym powiecie, które poprawiłyby komunikację i ułatwiły dostęp do pracy, szkół i innych ważnych miejsc.
👉Walczymy aby zapewnić uczniom odpowiednie warunki edukacyjne, takie jak nauczyciele z dobrą jakością pracy oraz psychologiczną opiekę w szkole, a także dostęp do ciepłych i darmowych posiłków, które są kluczowe dla ich zdrowia i dobrego samopoczucia w szkole.
👉Według Nas wszyscy ludzie są równi. Nie powinniśmy dzielić nikogo na lepszych i gorszych. Nie jest właściwe traktowanie kogokolwiek w nieludzki sposób. Nie popieramy żadnych form dyskryminacji i dążymy do zwiększenia akceptacji i zrozumienia dla wszystkich osób.

🔴Masz od 16 do 35 ❓ Mieszkasz na terenie województwa opolskiego❓ Jesteś osobą, która chce działać na rzecz zmian w kraju i angażować się w sprawy społeczne❓ To zachęcamy do przyłączenia się do naszej organizacji. Razem możemy stworzyć lepszą przyszłość dla młodych ludzi w Polsce❗️ 🇵🇱

🔴Napisz do Nas wiadomość prywatną i działajmy wspólnie ❗️😁

🔴Wczoraj odbył się X Kongres Federacji Młodych Socjaldemokratów w Będzinie, na którym nasza delegacja z województwa Opol...
19/03/2023

🔴Wczoraj odbył się X Kongres Federacji Młodych Socjaldemokratów w Będzinie, na którym nasza delegacja z województwa Opolskiego reprezentowała nas na tle krajowym👏🇵🇱

🔴Podczas tego wydarzenia Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz Młoda Lewica przedstawiły swoją wizję przyszłości kraju, skupiając się na kluczowych kwestiach dotykających młodego pokolenia. Program pod hasłem skupiał się na potrzebie rewolucji politycznej i oddaniu władzy ludziom, a nie korporacjom. W konwencji programowej uczestniczyli przedstawiciele partii, samorządowcy, związkowcy i reprezentacja organizacji koalicyjnych.

🔴Ponadto, nasza organizacja, Federacja Młodych Socjaldemokratów, obchodziła swój 20-lecie 🥳🎂 Podczas kongresu wybrano również nowe władze organizacji. Chcielibyśmy serdecznie pogratulować nowemu przewodniczącemu, Kacper Krakowiak oraz reszcie nowego zarządu i wyrazić nadzieję na owocną współpracę z regionem Opolskim❗️💪

🔴Kongres zakończył się przemówieniem nowego przewodniczącego, który podkreślił potrzebę rewolucji politycznej i zmiany sposobu podejmowania kluczowych decyzji w kraju. Zaznaczył, że biznes i polityka nie troszczą się o obywateli, co prowadzi do katastrof takich jak skrajne urynkowienie mieszkalnictwa, drakońskie prawo aborcyjne czy ustawę wiatrakową. Wspomniał o poparciu dla Ruchu Solidarności Klimatycznej, organizacji Paneli Obywatelskich i powstawaniu samorządowych spółdzielni energetycznych. Nowa rewolucja polityczna musi być radykalna i przeprowadzona przez młode pokolenie, które działa i organizuje się, a nie przez starszą klasę polityczną, wielki biznes czy korporacje✊✊✊

Federacja Młodych Socjaldemokratów FMS Małopolska FMS Dolnośląskie FMS Świętokrzyskie FMS Śląskie Federacja Młodych Socjaldemokratów Lubelskie Federacja Młodych Socjaldemokratów Warszawa Federacja Młodych Socjaldemokratów Zachodniopomorskie Federacja Młodych Socjaldemokratów Lubuskie Federacja Młodych Socjaldemokratów Kujawsko-Pomorskie Federacja Młodych Socjaldemokratów Wielkopolskie FMS Podkarpackie Federacja Młodych Socjaldemokratów Warmińsko-Mazurskie Młoda Lewica Młodzi Razem NOWA Lewica / SLD Namysłów Włodzimierz Czarzasty Marcelina Zawisza Marcin Kulasek

Cześć❗️👋 Witamy serdecznie po wczorajszych wyborach województwa opolskiego❗️ Z przyjemnością informujemy, że został wybr...
26/02/2023

Cześć❗️👋 Witamy serdecznie po wczorajszych wyborach województwa opolskiego❗️ Z przyjemnością informujemy, że został wybrany nowy Zarząd Wojewódzki, który będzie działał na rzecz mieszkańców Opolszczyzny i całej Polski🙌

Przewodniczącym został Oskar Gradzik, a Wiceprzewodniczącym i Sekretarzem są odpowiednio Maksymilian Kacała i Jacek Palus 👏👏👏

Jesteśmy pełni nadziei i zapału na nową kadencję, która będzie pełna wyzwań, akcji i walki o lepszą przyszłość dla naszych mieszkańców. Chcemy, aby nasze działania przyczyniły się do rozwoju naszego województwa oraz kraju jako całości🇵🇱

Jeśli podzielacie naszą wizję i jesteście gotowi do działania, to serdecznie zapraszamy do współpracy i angażowania się w nasze projekty. Razem możemy wiele zdziałać dla dobra naszych rodaków, a w szczególności młodzieży❗️ Wystarczy, że napiszecie do nas❗️✉️

Dziękujemy za zaufanie i z niecierpliwością oczekujemy na przyszłe wyzwania❗️😁

06/09/2022

👑 Wciąż trwa tegoroczna edycja Koron Równości, konkursu organizowanego przez Kampania Przeciw Homofobii, honorującego osoby „odważne, skuteczne, entuzjastyczne, pełne pasji i wiary w lepsze jutro” i zaangażowane w pracę na rzecz społeczności LGBT+!

🏳️‍🌈Jako Federacja Młodych Socjaldemokratów popieramy kandydaturę Anna-Maria Żukowska, posłanki od lat zaangażowanej w walkę o prawa osób LGBT+, równość i wolność obyczajową.

⏰ Głosowanie kończy się już za kilka godzin! Dlatego na ostatniej prostej zachęcamy Was do mobilizacji i wsparcia posłanki Żukowskiej w kategorii "życie polityczne"!

⤵️ Link do głosowania w komentarzu:

1 maja w tym roku świętowaliśmy w Warszawie z przytupem ;) Maszerowaliśmy po lepszą przyszłość, po lepsze warunki dla mł...
03/05/2022

1 maja w tym roku świętowaliśmy w Warszawie z przytupem ;)

Maszerowaliśmy po lepszą przyszłość, po lepsze warunki dla młodych - na rynku pracy oraz mieszkalnym ✊🚩

Nowa Lewica Opolskie Młodzi Razem Opolskie Młoda Lewica - Opolskie Razem Opolskie

Od pewnego czasu mieszkańcy ulicy 1 Maja w Opolu, co 100 metrów mogą podziwiać conajmniej 5 kłamliwych i przesiąkniętych...
08/02/2022

Od pewnego czasu mieszkańcy ulicy 1 Maja w Opolu, co 100 metrów mogą podziwiać conajmniej 5 kłamliwych i przesiąkniętych antyunijną manipulacją banerów. Banery mówią, jakoby 60% cen energii w Polsce pochodził przez opłaty z Unii Europejskiej.

Jest to oczywiście informacja nieprawdziwa!
Skąd zatem na prawdę biorą się ceny energii w Polsce?

W 2004r państwa członkowskie Unii Europejskiej doszły do wniosku, że trzeba ograniczyć emisję szkodliwego dwutlenku węgla - z tej okazji każde państwo otrzymuje odpowiednią ilość uprawnień do emisji CO2 ZA DARMO. Jeśli natomiast emituje więcej niż powinno, może odkupić uprawnienia od innych państw, które wytwarzają energię z innego, nieemisyjnego źródła.
Cena za tonę dwutlenku wahała się od 3 do 5 euro w ostatnich latach. Teraz natomiast cena wzrosła do ok. 90 euro za tonę.
Oczywiście byłoby to istotne, gdybyśmy musieli te uprawnienia kupować. A nie kupujemy. Wciąż otrzymujemy je za darmo.

Skąd zatem taka podwyżka cen?
A no stąd, że jaśnie nam panujący rząd P*S wpadł na genialny pomysł ażeby te darmowe emisje SPRZEDAWAĆ polskim elektrowniom z zyskiem do własnej kieszeni.

Po ile? Oczywiście po 90 euro za tonę.
Ile uprawnień do tej pory sprzedano? A no KOBiZE podaje, że wg oficjalnych danych, coś koło 105 184 500. Za sam miniony 2021r. Słownie: sto pięć milionów sto osiemdziesiąt cztery tysiące pięćset.

Do kosztu samego uprawnienia polskie elektrownie muszą doliczyć prowizję dla Niemiec (ze względu na to, że miejscem obrotu emisjami jest niemiecka giełda European Energy Exchange) w nieznanej dokładnie wysokości, choć szacuje się, że również będzie wynosić 90 euro za tonę.

Ile zatem do budżetu państwa trafiło pieniędzy ze sprzedaży emisji?
20mld złotych za sam 2021.
Ani jedna złamana złotówka nie trafiła na cele transformacji energetycznej, w żaden sposób także nie wyrównano wysokich cen energii.

Kto w takim razie jest naprawdę odpowiedzialny za szalejące ceny?
Oczywiście rząd, który prowadzi nieodpowiedzialną politykę energetyczną. Nie dajmy się nabrać na puste slogany i ataki na wspólnotę europejską, tym bardziej kiedy to obchodzimy 30. rocznicę podpisania traktatu o Unii Europejskiej 🇵🇱🇪🇺

Minister Czarnek to zdecydowanie najgorszy minister edukacji w historii III RP (chociaż Zalewska i Giertych robią sporą ...
04/01/2022

Minister Czarnek to zdecydowanie najgorszy minister edukacji w historii III RP (chociaż Zalewska i Giertych robią sporą konkurencję).

Swoją ustawą Czarnek próbuje nałożyć kaganiec na nauczycieli oraz dyrektorów. Próbuje się ograniczać samodzielność szkół, żeby kuratorzy na smyczy ministra byli w stanie nas kontrolować, narzucać na nas cenzurę kulturową i indoktrynować na rzecz ich własnych przekonań religijnych.

MY, uczniowie i studenci, młodzież socjaldemokracji w Polsce wyrażamy wobec tych działań SPRZECIW i mówimy głośne NIE ministrowi Czarnkowi. Dlatego też wczoraj nasi działacze Amadeusz Hoffman, Oskar Gradzik oraz Jacek Palus byli obecni na symbolicznym proteście pod kuratorium w Opolu.

Nie damy się uciszyć. Nie damy się zindoktrynować. Będziemy walczyć do samego końca.

fot. Leszek Myczka / Opowiecie.info

Ekipy z Opola nie mogło zabraknąć na Kongresie Nowej Lewica ;) FMS Śląskie FMS Tarnowskie Góry Federacja Młodych Socjald...
10/10/2021

Ekipy z Opola nie mogło zabraknąć na Kongresie Nowej Lewica ;)

FMS Śląskie FMS Tarnowskie Góry Federacja Młodych Socjaldemokratów Młoda Lewica - Opolskie

Adres

Daszyńskiego 4/4
Opole
46-020OPOLE

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 09:00 - 21:00
Wtorek 09:00 - 21:00
Środa 09:00 - 21:00
Czwartek 09:00 - 21:00
Piątek 09:00 - 21:00
Sobota 10:00 - 19:00
Niedziela 13:00 - 19:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Federacja Młodych Socjaldemokratów Opolskie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij