16/04/2025
Już od najbliższego czwartku wszyscy chętni będą mogli bezpłatnie odwiedzać tężnię solankową, zlokalizowaną na terenie Parku Czarna Góra. Serdecznie zapraszamy wszystkich Mieszkańców oraz Gości. Tężnia będzie otwarta codziennie w godzinach od 8:00 do 21:00.
– Po zimowej przerwie tężnia solankowa w Parku Czarna Góra znów będzie dostępna dla wszystkich chętnych. Ubiegły sezon pokazał, że nasi Mieszkańcy i Goście bardzo chętnie odwiedzali to wyjątkowe miejsce. Godzinna inhalacja przyjemnej, solankowej bryzy może korzystnie wpłynąć na kondycję układu oddechowego oraz samopoczucie każdego, kto potrzebuje chwili wytchnienia. Przypomina to korzyści płynące z pobytu nad morzem, gdzie naturalna dawka jodu przyczynia się do poprawy zdrowia – komentuje Roman Piaśnik, burmistrz Olkusza.
Tężnia, wykonana z trwałego drewna modrzewiowego, ma prawie siedem metrów wysokości, a solanka spływa po powierzchni o zasięgu blisko 700 metrów kwadratowych. Obiekt wyposażony jest w ławki rozmieszczone zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, co pozwala na komfortowe korzystanie z inhalacji nawet przy większej liczbie osób. Dodatkowo wieczorne oświetlenie nadaje miejscu spokojny, wyciszający charakter. Tężnia usytuowana jest w Parku Czarna Góra, w otoczeniu kortów tenisowych i kompleksu basenowego, z łatwym dostępem zarówno z ulicy Żuradzkiej, jak i poprzez alejki parku od ul. Parkowej i 29 Listopada.