05/03/2026
Nowe USG w Szpitalu w Nowej Soli - także dzięki Gminie Nowe Miasteczko 💪
Nowe USG w Wielospecjalistyczny Szpital SPZOZ w Nowej Soli jest dzięki samorządom! ❤️🩹
📍 Gmina Nowe Miasteczko solidarnie dołożyła się do zakupu nowego ultrasonografu na potrzeby Oddziału Chorób Wewnętrznych w nowosolskiej lecznicy. W 2025 r. radni miejscy przeznaczyli na ten cel 7 tys. zł. Nowoczesne urządzenie kosztowało 300 tys. zł.
❤️ Dziś dyrektor Szpitala Jarosław Sieracki symbolicznie podziękował samorządowcom za wsparcie. USG służy pacjentom Oddziału - jest jednym z najważniejszych narzędzi diagnostyki 🎯 Prezentacji urządzenia dokonali dr n. med. Marzanna Plucińska i jej zastępca - dr Przemysław Kwiatkowski.
USG jest wyposażone w kilka głowic, dzięki temu można bardzo precyzyjnie obrazować narządy wewnętrzne. Szpital dodatkowo dostał tablet z przenośną głowicą - do wsparcia pracy lekarzy. Nowe USG zastąpiło stary wysłużony sprzęt, który nie dawał już tak dokładnych obrazów.
W imieniu Paweł Kozłowski - Burmistrz Nowego Miasteczka - Gminę Nowe Miasteczko na spotkaniu reprezentowała Mirosława Dulat - zastępczyni burmistrza Nowego Miasteczka.
fot. Urząd Miasta w Nowej Soli