Wspólna Gmina Miasteczko Śląskie

Wspólna Gmina Miasteczko Śląskie Dane kontaktowe, mapa i wskazówki, formularz kontaktowy, godziny otwarcia, usługi, oceny, zdjęcia, filmy i ogłoszenia od Wspólna Gmina Miasteczko Śląskie, Organizacja polityczna, Miasteczko Slaskie.

19/04/2024

Plany Naszego Kandydata na Burmistrza, Tomasza Respondka i zaproszenie do głosowania

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟮𝟭 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

19/04/2024

Odpowiedzi Naszego Kandydata na Burmistrza, Tomasza Respondka na zarzuty obecnego Burmistrza

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟮𝟭 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

𝗪 𝗡𝗔𝗦𝗭𝗬𝗠 𝗠𝗜𝗘𝗦́𝗖𝗜𝗘 𝗪𝗦𝗭𝗬𝗦𝗖𝗬 𝗠𝗔𝗠𝗬 𝗖𝗭𝗨𝗖́ 𝗦𝗜𝗘̨ 𝗗𝗢𝗕𝗥𝗭𝗘𝗚ᴌ𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 21 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ᴌ𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮    ...
19/04/2024

𝗪 𝗡𝗔𝗦𝗭𝗬𝗠 𝗠𝗜𝗘𝗦́𝗖𝗜𝗘 𝗪𝗦𝗭𝗬𝗦𝗖𝗬 𝗠𝗔𝗠𝗬 𝗖𝗭𝗨𝗖́ 𝗦𝗜𝗘̨ 𝗗𝗢𝗕𝗥𝗭𝗘

𝗚ᴌ𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 21 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ᴌ𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸 - Nasz kandydat na Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie dziękuje za I turę wyborów i prosi o Państwa gł...
17/04/2024

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸 - Nasz kandydat na Burmistrza Miasta Miasteczko Śląskie dziękuje za I turę wyborów i prosi o Państwa głos 𝘄 𝗜𝗜 𝘁𝘂𝗿𝘇𝗲 𝘄 𝗻𝗮𝗷𝗯𝗹𝗶𝘇̇𝘀𝘇𝗮̨ 𝗻𝗶𝗲𝗱𝘇𝗶𝗲𝗹𝗲̨ 𝟮𝟭 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟮𝟭 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

08/04/2024

𝔻 ℤ 𝕀 𝔼̨ 𝕂 𝕌 𝕁 𝔼 𝕄 𝕐

𝗜𝗜 𝘁𝘂𝗿𝗮 𝟮𝟭 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝗚ł𝗼𝘀𝘂𝗷𝗺𝘆, 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

#𝘄𝘆𝗯𝗼𝗿𝘆𝟮𝟬𝟮𝟰 #𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗲𝗰𝘇𝗸𝗼𝘀𝗹𝗮𝘀𝗸𝗶𝗲 #𝘄𝘀𝗽𝗼𝗹𝗻𝗮𝗴𝗺𝗶𝗻𝗮 #𝘄𝘆𝗯𝗶𝗲𝗿𝘇𝗻𝗼𝗿𝗺𝗮𝗹𝗻𝗼𝘀𝗰 #𝘁𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇𝗿𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸

05/04/2024

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟳 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

05/04/2024

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸 kandydat na Burmistrza Miasta

Jako przewodniczący Rady Miejskiej, długoletni radny i mieszkaniec, każdego dnia doświadczam, co Nasze miasto ma do zaoferowania.

Chcę być Waszym burmistrzem. Razem zbudujmy miasto, które kwitnie dla nas, dla przyszłych pokoleń.

Jestem pewien, razem zmienimy Miasteczko Śląskie na lepsze.

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟳 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

05/04/2024

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟳 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸 - 𝗷𝗲𝘀𝘁𝗲𝗺 𝗞𝗮𝗻𝗱𝘆𝗱𝗮𝘁𝗲𝗺 𝗻𝗮 𝗕𝘂𝗿𝗺𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗮Program dla Miasteczka Śląskiego zbudowałem na prostym fundamencie, z ...
04/04/2024

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸 - 𝗷𝗲𝘀𝘁𝗲𝗺 𝗞𝗮𝗻𝗱𝘆𝗱𝗮𝘁𝗲𝗺 𝗻𝗮 𝗕𝘂𝗿𝗺𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗮

Program dla Miasteczka Śląskiego zbudowałem na prostym fundamencie, z którym sądzę, iż każdy się zgodzi: 𝘄 𝗡𝗮𝘀𝘇𝘆𝗺 𝗺𝗶𝗲𝘀́𝗰𝗶𝗲 𝘄𝘀𝘇𝘆𝘀𝗰𝘆 𝗺𝗮𝗺𝘆 𝗰𝘇𝘂𝗰́ 𝘀𝗶𝗲̨ 𝗱𝗼𝗯𝗿𝘇𝗲!

𝗢𝗧𝗪𝗔𝗥𝗧𝗘 𝗜 𝗧𝗥𝗔𝗡𝗦𝗣𝗔𝗥𝗘𝗡𝗧𝗡𝗘 𝗗𝗭𝗜𝗔Ł𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗕𝗨𝗥𝗠𝗜𝗦𝗧𝗥𝗭𝗔
Mieszkańcy dobrze się czują i chcą działać na rzecz rozwoju gminy, gdy widzą, że władza prowadzi przejrzystą politykę gminną.
☑︎ będę prowadzić szerokie akcje informacyjne na temat pracy zarządu i podejmowanych działań,
☑︎ wszystkie ważne informacje znajdą się na stronie internetowej miasta,
☑︎ udostępnię pomieszczenia gminne, by stworzyć I cyklicznie organizować otwarte zespoły robocze dla aktywnych mieszkańców, gdzie będzie można przedyskutować swoje pomysły.

𝗥𝗘𝗚𝗨𝗟𝗔𝗥𝗡𝗘 𝗦𝗣𝗢𝗧𝗞𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗜 𝗞𝗢𝗡𝗦𝗨𝗟𝗧𝗔𝗖𝗝𝗘 𝗭 𝗠𝗜𝗘𝗦𝗭𝗞𝗔𝗡́𝗖𝗔𝗠𝗜
Będę regularnie organizować spotkania z mieszkańcami Miasteczka, Żyglina-Żyglinka, Brynicy i Bibieli, by każdy mógł przedstawić swoje opinie, uwagi i propozycje.

𝗥𝗢𝗭𝗪𝗢́𝗝 𝗕𝗨𝗗𝗢𝗪𝗡𝗜𝗖𝗧𝗪𝗔 𝗠𝗜𝗘𝗦𝗭𝗞𝗔𝗡𝗜𝗢𝗪𝗘𝗚𝗢 𝗪𝗥𝗔𝗭 𝗭 𝗜𝗡𝗙𝗥𝗔𝗦𝗧𝗥𝗨𝗞𝗧𝗨𝗥𝗔̨
Stworzę warunki do rozwoju budownictwa mieszkaniowego.
☑︎ sprawdzę, gdzie znajdują się „luki budowlane”, które można wykorzystać do zabudowy mieszkaniowej,
☑︎ chcę, aby zabudowa była zwarta, w miejscach, gdzie istnieje już niezbędna infrastruktura, aby nie doprowadzić do zbędnego jej rozproszenia i „zdegradowania” istniejących terenów zielonych.

𝗔𝗗𝗠𝗜𝗡𝗜𝗦𝗧𝗥𝗔𝗖𝗝𝗔
Sprawna administracja to warunek podstawowy dobrego funkcjonowania gminy.
☑︎ pod moim zarządem, administracja będzie realizować i wcielać w życie istniejące i przyszłe programy rządowe i unijne, życie istniejące i przyszłe programy rządowe i unijne,
☑︎ chcę, aby urzędnicy tak stosowali przepisy i ustawy, aby pomagać mieszkańcom i przedsiębiorcom i w ten sposób przyczyniali się do rozwoju naszej wspólnoty,
☑︎ uważam, że urzędnicy, nauczyciele, nauczyciele wychowania przedszkolnego i pracownicy służb społecznych czy kultury, zasługują na zrozumienie i wsparcie ze strony mieszkańców. Wyróżniających się urzędników będę doceniał za ich trud i ofiarną pracę,
☑︎ ważnym zadaniem jest poprawa wizerunku Naszego miasta na zewnątrz i bardziej aktywne prezentowanie naszych atutów. Zlecę opracowanie nowych materiałów turystycznych, które będą wspierać aktywność fizyczną nie tylko naszych mieszkańców, ale i gości z bliższych i dalszych okolic,
☑︎ są obszary zadań miasta, które wymagają zatrudnienia dodatkowego personelu. Dotyczy to w szczególności opieki nad dziećmi, aby wyrównywać szanse edukacyjne i rozbudowywać istniejące możliwości.

𝗣𝗥𝗭𝗘𝗗𝗦𝗜𝗘̨𝗕𝗜𝗢𝗥𝗖𝗭𝗢𝗦́𝗖́
Solidne wpływy podatkowe z przedsiębiorstw działających na terenie naszej gminy to warunek konieczny do rozwoju i podejmowania zmian. Obecna koniunktura gospodarcza stworzyła dobrą sytuację finansową gminy, ale tak nie musi być zawsze.
☑︎ w interesie gminy leży, by uzależnienie od dużych podatników było jak najmniejsze. W dłuższej perspektywie dobro gminy będzie zależeć od stabilnych i odpowiedzialnych społecznie małych i średnich firm,
☑︎ stawki podatkowe dla firm utrzymam na konkurencyjnym poziomie w stosunku do gmin ościennych,
☑︎ ścisła współpraca z działającymi na naszym terenie przedsiębiorstwami to podstawa rozwoju naszego miasta i jego mieszkańców,
☑︎ w imieniu mieszkańców chcę zadbać, by poziom hałasu i uciążliwość różnych działalności gospodarczych były jak najmniejszy.
☑︎ jestem otwarty na nowe, innowacyjne inwestycje przedsiębiorstw, niemniej moim celem nie jest maksymalizacja krótkoterminowego zysku, a długofalowe dobro mieszkańców.

𝗥𝗢𝗭𝗪𝗢́𝗝 𝗪𝗦𝗣𝗢́Ł𝗣𝗥𝗔𝗖𝗬 𝗠𝗜𝗘̨𝗗𝗭𝗬𝗚𝗠𝗜𝗡𝗡𝗘𝗝
Chcę rozwijać współpracę z sąsiednimi gminami, by lepiej wykorzystać nasze atuty. Regularne spotkania z burmistrzami innych miast i gmin pozwolą zapoznać się ze sprawdzonymi praktykami na ich terenie oraz opracować możliwe pola współpracy, realizować wspólne przedsięwzięcia.
Należy rozwijać i nawiązywać współpracę z miastami partnerskimi. Działania takie pozwalają wymieniać się doświadczeniami z innymi, poznawać nowe miejsca, rozszerzać horyzonty.

𝗥𝗔𝗖𝗝𝗢𝗡𝗔𝗟𝗡𝗘 𝗭𝗔𝗥𝗭𝗔̨𝗗𝗭𝗔𝗡𝗜𝗘 𝗣𝗥𝗭𝗘𝗦𝗧𝗥𝗭𝗘𝗡𝗜𝗔̨ 𝗠𝗜𝗘𝗝𝗦𝗞𝗔̨
Chcę, aby miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego uwzględniał logiczny podział poszczególnych obszarów miasta ze względu na określone funkcje.
☑︎ nowe firmy będą lokowane w już istniejących lokalizacjach, aby nie rozszerzać stref z podniesionym poziomem hałasu i ruchu drogowego,
☑︎ stworzę obszary, w których pojawią się ścieżki przyrodniczo- dydaktyczne, gdzie będzie można nie tylko odpocząć na łonie natury, ale również ją poznać i lepiej zrozumieć.

𝗗𝗥𝗢𝗚𝗜 𝗜 𝗥𝗢𝗭𝗪𝗜𝗔̨𝗭𝗔𝗡𝗜𝗔 𝗞𝗢𝗠𝗨𝗡𝗜𝗞𝗔𝗖𝗬𝗝𝗡𝗘 𝗦Ł𝗨𝗭̇𝗔̨𝗖𝗘 𝗠𝗜𝗘𝗦𝗭𝗞𝗔𝗡́𝗖𝗢𝗠
Należy w dobrym stanie utrzymywać, a gdzie potrzeba w sensowny sposób rozbudowywać infrastrukturę drogową.
☑︎ pilnych działań wymaga poprawa nawierzchni dróg,
☑︎ w Żyglinie istnieje potrzeba rozbudowy placu zabaw i stworzenie rekreacyjnej zielonej przestrzeni,
☑︎ poprawię i rozbuduję sieć ścieżek rowerowych oraz odtworzę ich oznaczenia,
☑︎ w porozumieniu z podmiotami zewnętrznymi, polepszę dojazd rowerowy do zalewu Chechło-Nakło,
☑︎ rozbuduję infrastrukturę turystyczną przy kompleksie Pasieki na Bibieli - zbiornikach „Zandka” i „Gierzyna”.

𝗘𝗗𝗨𝗞𝗔𝗖𝗝𝗔, 𝗞𝗨𝗟𝗧𝗨𝗥𝗔 𝗜 𝗔𝗞𝗧𝗬𝗪𝗡𝗢𝗦́𝗖́ 𝗙𝗜𝗭𝗬𝗖𝗭𝗡𝗔
By pogodzić pracę zarobkową z wychowywaniem dzieci mieszkańcy Miasteczka Śląskiego potrzebują rozwiniętej sieci placówek żłobkowych i przedszkolno-szkolnych.
☑︎ chcę zabezpieczyć liczbę dostępnych miejsc w przedszkolach i szkołach. W razie potrzeby rozbuduję placówki,
☑︎ pomyślność i dobra przyszłość dzieci, to dla mnie najwyższy priorytet,
☑︎ będę dbać o dobre wyposażenie placówek oświatowych i kulturalnych, które skutecznie zadbają o zrównoważony rozwój przyszłego pokolenia,
☑︎ chcę rozwijać pracę z młodzieżą, dlatego stale będę poszerzać ofertę Miejskiego Ośrodka Kultury, aby ją dostosować do zmieniających się potrzeb młodych ludzi. Oferta ta powinna sprzyjać harmonijnemu rozwojowi osobowości i być nastawiona na pożyteczne spędzanie czasu,
☑︎ będę wspierać rozwój aktywności fizycznej, działalność klubów sportowych,
☑︎ będę promować gry zespołowe. Uczestnicząc w nich można rozszerzać krąg swoich znajomych i budować więzi międzyludzkie,
☑︎ podejmę współpracę ze stowarzyszeniami i klubami działającymi na terenie Naszej gminy. Zasługują one na szczodre wsparcie, gdyż są filarami wspólnoty i gwarantami pielęgnacji i kontynuacji Naszej tożsamości,
☑︎ stale będę dbać o to, by oferta kulturalna w naszej gminie była bogata, różnorodna i dopasowana do szerokiego gustu naszych mieszkańców.
☑︎ podejmę działania w celu stworzenia miejsca, bądź muzeum, które będzie dokumentować naszą przeszłość i teraźniejszość aktywności hutniczej na Naszym terenie,
☑︎ chcę, aby park Rubina pełnił funkcję kulturotwórczą, a organizowane tam imprezy miały kameralny charakter, tak by nie zakłócać spokoju pobliskich mieszkańców.

𝗭𝗗𝗥𝗢𝗪𝗘 𝗦́𝗥𝗢𝗗𝗢𝗪𝗜𝗦𝗞𝗢
Trwa proces transformacji energetycznej.
☑︎ będę pozyskiwał środki służące poprawie sprawności energetycznej naszych budynków i poprawie jakości powietrza (fotowoltaika, ekologiczne źródła ciepła, itp.),
☑︎ zmiany te powinny jednocześnie zachować swój ekonomiczny sens i nie powodować zbyt dużego obciążenia finansowego dla gospodarstw domowych,
☑︎ Nasze miasto dużo zawdzięcza Hucie Cynku „Miasteczko Śląskie”. Cieszą duże wpływy do budżetu miasta z tego zakładu. Wielu naszych mieszkańców ma tam pracę, ale zdaję sobie sprawę z zagrożeń płynących dla naszego zdrowia na skutek działalności huty. Zawsze jej oddziaływanie na środowisko będzie znaczne,
☑︎ będę stale monitorował poziom zagrożeń występujący dla naszego zdrowia i będę współpracował z zarządem huty w zakresie poprawy sytuacji i zmniejszenia oddziaływania huty na środowisko.

𝗧𝗥𝗢𝗦𝗞𝗔 𝗢 𝗦𝗘𝗡𝗜𝗢𝗥𝗢́𝗪 𝗜 𝗠Ł𝗢𝗗𝗭𝗜𝗘𝗭̇
Nasze rodziny nie są już tak silne i liczne jak dawniej. Emigracja zarobkowa w ostatnich latach osłabiła je jeszcze bardziej. Mamy coraz więcej samotnych osób starszych, którym należy się nasza wdzięczność za ich dotychczasowy wkład na rzecz Naszej społeczności.
☑︎ będę z życzliwością patrzył na inicjatywy podejmowane przez Związek Emerytów i Rencistów na rzecz aktywizacji osób w podeszłych wieku oraz inne organizacje i stowarzyszenia. Nikt nie powinien czuć się opuszczony, a złota jesień wieku to czas, w którym w naszym mieście każdy senior powinien wchodzić z godnością,
☑︎ oprócz ośrodków zdrowia znaczną rolę w tym zakresie pełni stacja Caritas, która w duchu miłości, dającej nadzieję na godne życie ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji, niesie pomoc. Będę wspierać finansowo jej działanie, by mogła spełniać coraz większe oczekiwania społeczne w tym względzie, bo miarą wielkości każdego społeczeństwa jest jego stosunek do osób najsłabszych,
☑︎ przyszłość naszego miasta leży w rękach pokoleń, które przyjdą po nas. Środki wydane na kształcenie dzieci i młodzieży nie są dla mnie kosztem, ale inwestycją w rozwój Miasteczka Śląskiego,
☑︎ współpracując ze szkołami będę wspierał młodych utalentowanych ludzi, którzy w przyszłości będą naszą chlubą.

Szanowni Państwo,
Przedstawiłem Wam główne pola mojej aktywności. Nie wyczerpują one wszystkich spraw i problemów, gdyż życie pisze wciąż nowe scenariusze. Możecie być jednak pewni, że wykorzystam całe życiowe doświadczenie i wiedzę, by rozwiązać jak najwięcej z nich po to, aby W NASZYM MIEŚCIE WSZYSCY CZULI SIĘ DOBRZE!

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟳 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸 - 𝗡𝗮𝘀𝘇 𝗞𝗮𝗻𝗱𝘆𝗱𝗮𝘁 𝗻𝗮 𝗕𝘂𝗿𝗺𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗮Proponuje Mieszkankom i Mieszkańcom Miasteczka Śląskiego:☑︎ rozsądne prowa...
04/04/2024

𝗧𝗼𝗺𝗮𝘀𝘇 𝗥𝗲𝘀𝗽𝗼𝗻𝗱𝗲𝗸 - 𝗡𝗮𝘀𝘇 𝗞𝗮𝗻𝗱𝘆𝗱𝗮𝘁 𝗻𝗮 𝗕𝘂𝗿𝗺𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗮

Proponuje Mieszkankom i Mieszkańcom Miasteczka Śląskiego:
☑︎ rozsądne prowadzenie spraw miasta,
☑︎ rzetelne informowanie mieszkańców o sprawach miasta,
☑︎ przyjazną współpracę z sołectwami,
☑︎ życzliwe współdziałanie ze stowarzyszeniami i organizacjami działającymi na terenie naszej gminy,
☑︎ prowadzenie przejrzystej polityki komunalnej,
☑︎ poprawę infrastruktury drogowej i pieszej,
☑︎ zrównoważony rozwój miasta,
☑︎ utrzymywanie poziomu podatków lokalnych na rozsądnym poziomie,
☑︎ wspieranie działań mających na celu transformację energetyczną,
☑︎ utrzymywanie dobrych relacji z przedsiębiorstwami działającymi na terenie gminy,
☑︎ dbanie o przyjazne i dobrze wyposażone placówki oświatowe i kulturalne,
☑︎ równe szanse rozwojowe dla uczniów,
☑︎ traktowanie rozwoju dzieci i młodzieży, jako inwestycję, a nie tylko koszt,
☑︎ promowanie działań związanych z promocją i integracją osób starszych,
☑︎ prowadzenie rzetelnej polityki informacyjnej gminy,
☑︎ poprawę i rozbudowę szlaków pieszych i rowerowych wraz z ich promocją,
☑︎ rozbudowę infrastruktury w miejscach szczególnie atrakcyjnych turystycznie,
☑︎ stworzenie ścieżek edukacyjnych i przyrodniczych,
☑︎ wspieranie działalności klubów i stowarzyszeń, które aktywizują mieszkańców,
☑︎ dbałość o dziedzictwo kulturowe i historyczne naszej gminy,
☑︎ rewitalizację zabytków,
☑︎ opracowanie materiałów turystycznych i promocyjnych naszej gminy.︎

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟳 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

𝗦𝘇𝗮𝗻𝗼𝘄𝗻𝗲 𝗠𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻𝗸𝗶 𝗶 𝗠𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻́𝗰𝘆,Jeśli do kogoś z Was nie dotarł jeszcze osobiście Nasz Kandydat na Burmistrza, poniżej...
04/04/2024

𝗦𝘇𝗮𝗻𝗼𝘄𝗻𝗲 𝗠𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻𝗸𝗶 𝗶 𝗠𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗻́𝗰𝘆,
Jeśli do kogoś z Was nie dotarł jeszcze osobiście Nasz Kandydat na Burmistrza, poniżej przedstawiamy jego samego oraz program.

𝗞𝗶𝗹𝗸𝗮 𝘀ł𝗼́𝘄 𝗼 𝗸𝗮𝗻𝗱𝘆𝗱𝗮𝗰𝗶𝗲 𝗻𝗮 𝗕𝘂𝗿𝗺𝗶𝘀𝘁𝗿𝘇𝗮
Kandyduje na stanowisko burmistrza naszego miasta, ponieważ jego wiek, doświadczenie osobiste, zawodowe oraz znajomość samorządu pozwolą mu dobrze prowadzić sprawy naszego miasta. Twardo stąpa po ziemi i nie obiecuje rzeczy niemożliwych do zrealizowania.

Ma doświadczenie na stanowisku dyrektora i pracy z ludźmi, zna prawo w tym m.in. zamówień publicznych i mechanizmy makroekonomiczne. Dzięki temu potrafi szybko reagować i dostosowywać plany do zmieniającej się rzeczywistości.

𝗪𝗶𝘇𝗷𝗮 𝗶 𝘄𝘆𝗼𝗯𝗿𝗮𝘇̇𝗲𝗻𝗶𝗲
Ma wyobrażenie dobrze funkcjonującego miasta. Jego fundamentem są ludzie, którzy ze sobą współpracują. Rolą burmistrza jest realizacja oczekiwań mieszkańców, a ewentualne kontrowersyjne decyzje są podejmowane w efekcie wspólnych dyskusji. W takim mieście każdy człowiek ma poczucie, że się go nie pomija i nie dzieje się nic wbrew zdecydowanej woli większości.

Nasze miasto powinno działać perspektywicznie, tworząc jak najlepsze warunki rozwoju osobowości i nauki dla dzieci, od których zależy przyszłość naszej małej ojczyzny. Jednocześnie seniorzy, którzy oddali swoje najlepsze lata miastu, powinni godnie i w aktywny sposób spędzać swoją jesień życia.

W mieście, które Wam proponuje Tomasz Respondek, będą stworzone i ulepszone miejsca, w których każdy może aktywnie odpoczywać. Rozbudowana zostanie sieć ścieżek edukacyjnych, udoskonalona infrastruktura turystyczna. Nikt nie będzie się czuł wykluczony.

Twórzmy razem lepsze miejsce do życia. Bądźmy dumnym miasteczkiem. 𝗪𝘆𝗸𝗼𝗿𝘇𝘆𝘀𝘁𝗮𝗷𝗺𝘆 𝗻𝗮𝘀𝘇 𝗽𝗼𝘁𝗲𝗻𝗰𝗷𝗮ł 𝗶 𝘁𝗮𝗹𝗲𝗻𝘁𝘆 𝗺𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮𝗷𝗮̨𝗰𝘆𝗰𝗵 𝘁𝘂 𝗹𝘂𝗱𝘇𝗶, 𝘇̇𝗲𝗯𝘆 𝘄𝗿𝗲𝘀𝘇𝗰𝗶𝗲 𝗯𝘆ł𝗼 𝗻𝗼𝗿𝗺𝗮𝗹𝗻𝗶𝗲.

𝗚Ł𝗢𝗦𝗨𝗝𝗠𝗬 𝟳 𝗞𝗪𝗜𝗘𝗧𝗡𝗜𝗔 – 𝘁𝗼 𝗼𝗱 𝗡𝗮𝘀 𝘇𝗮𝗹𝗲𝘇̇𝘆 𝗽𝗿𝘇𝘆𝘀𝘇ł𝗼𝘀́𝗰́ 𝗡𝗮𝘀𝘇𝗲𝗴𝗼 𝗺𝗶𝗮𝘀𝘁𝗮

Adres

Miasteczko Slaskie

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Wspólna Gmina Miasteczko Śląskie umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Wspólna Gmina Miasteczko Śląskie:

Udostępnij