30/05/2026
JEST❗️❗️❗️ Pierwsza umowa z programu SAFE została podpisana❗️ Olbrzymi sukces wicepremiera i ministra obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Około 50 kolejnych umów z polskimi firmami zostanie podpisanych do soboty włącznie! To rekordowe wsparcie dla polskiego przemysłu zbrojeniowego!
W podwarszawskim Legionowie podpisano w czwartek pierwsze umowy z programu SAFE. Dotyczą one dostaw na potrzeby Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni m.in. systemu kryptograficznego i mobilnego laboratorium cyberbezpieczeństwa. - Rozpoczynamy tour podpisywania umów! Polska jest absolutnym liderem. Po pierwsze, wymyśliła ten projekt. Gdyby nie ta decyzja, nie moglibyśmy o tych kontraktach mówić, te potrzeby były od dawna – zaznacza wicepremier i szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz.
Program SAFE to:
▶️ 183 miliardy złotych na uzbrojenie polskiej armii
▶️ 89 proc. z tego na kontrakty dla polskich zakładów, więc rozwój polskich firm
▶️ to pieniądze dla Polek i Polaków pracujących w 12000 zakładów zbrojeniowych w całym kraju
▶️ decyzje o każdym zakupie nie podejmują politycy, tylko Wojsko Polskie
PSL to Bezpieczeństwo Rozwój Inwestycje