19/06/2026
Dzień Chemika, który przypada na 7 czerwca, stał się doskonałą okazją do zorganizowania w naszej szkole pokazów chemiczno-fizycznych. Uczniowie klas VII i VIII zaprezentowali interesujące doświadczenia, które pozwoliły lepiej poznać fascynujący świat nauki. Na wydarzenie zostali zaproszeni wszyscy uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły.
Podczas pokazów mogliśmy obejrzeć wiele ciekawych doświadczeń, takich jak: lampa lawa, uciekający pieprz, piasek kinetyczny, kolorowa tęcza w probówce, ciecz nienewtonowska, samopompujący balon, topienie oleju oraz gasnąca świeczka.
Pokazy wzbudziły duże zainteresowanie i dostarczyły wielu pozytywnych emocji. Było bardzo kolorowo, efektownie i ciekawie. Młodsi uczniowie z zaciekawieniem obserwowali przebieg doświadczeń, a niektóre z nich wywoływały zdziwienie i zachwyt. Wydarzenie było doskonałą okazją do nauki poprzez obserwację i eksperymentowanie oraz pokazało, że chemia i fizyka mogą być niezwykle interesujące.