28/05/2026
🇵🇸 Zebraliśmy około 500 podpisów pod obywatelską inicjatywą uchwałodawczą w sprawie zerwania partnerstwa z izraelskim miastem Ramla!
Gdy w ubiegłym roku temat trafił pod obrady kieleckiej Rady Miasta, jeden z radnych twierdził, że podpisano zawieszenie broni, więc teraz będzie lepiej. Czy jest?
Naszym zdaniem nie ‼️
- Izrael przegłosował przywrócenie kary śmierci, wyłącznie dla Palestyńczyków
- Izrael powiela schemat działania w Libanie, gdzie nielegalnie okupuje ziemię i morduje cywilów
- Izrael rozpoczął agresywną wojnę przeciwko Iranowi
- Izrael dokonuje ataków „double-tap” – celując w ratownictwo medyczne
Partnerstwo z Ramlą to symbol, ale w tym przypadku milczącej zgody na ludobójstwo, którego dokonuje skrajnie prawicowy rząd z Binjaminem Netanjahu na czele.
Głosowania spodziewamy się na sesji 11 czerwca, trzymajcie kciuki, by tym razem kielecka Rada Miasta znalazła odwagę i powiedziała stanowcze dość dla działań zbrodniarzy wojennych!
⛵ Jeżeli chcecie dodatkowo pomóc Palestyńczykom, możecie to zrobić przez wsparcie
❗Równocześnie chcemy sprostować błąd, który w ostatnich dniach kilkukrotnie powieliły media – autorką petycji w sprawie zerwania partnerstwa z Ramlą, która poddana była głosowaniu w ubiegłym roku, była Agnieszka Szmit-Morze. Wspieraliśmy jej działania, ale również podczas konferencji prasowej jasno wybrzmiało, że Razem nie było inicjatorem tamtej akcji. To dzięki Agnieszce temat zerwania partnerstwa został poruszony pierwszy raz, a my jedynie kontynuujemy jej inicjatywę.