„Nigdy nie czułam się naprawdę ładna, urocza ani towarzyska”
Amerykański pisarz, Jonathan Carroll, w „Dziecko na niebie”, napisał: „Teatr jest zupełnie inny, prawda? W filmie premiera oznacza, że wszystko jest już skończone, możesz już tylko usiąść w fotelu i patrzeć. A w teatrze to dopiero początek.”(...) Na scenie dzieją się magiczne rzeczy. Z wystarczająco dużym zaangażowaniem można wcielić
się w zupełnie inną postać i tak ze zwykłej, cichej dziewczyny, stać się najpopularniejszą osobą w szkole i na odwrót. (...) Wszystkie emocje, których z różnych powodów nie możemy okazać w prawdziwym życiu, które w sobie kryjemy, możemy uzewnętrznić poprzez sztukę i pokazać je innym. Musimy tylko być pewni tego co robimy. To właśnie jest magia teatru. Każdy człowiek stara się znaleźć coś co pozwoli mu oderwać się od rzeczywistości, hobby. Razem z ludźmi, interesującymi się tym samym, próbujemy stworzyć sztukę, dając z siebie jak najwięcej. Pamela Kuna