25/05/2026
W ubiegły piątek spotkaliśmy się w świetlicy w Zagórzu na Rodzinnym Festynie Świetlicowym.
Pogoda dopisała i można było korzystać z licznych atrakcji. Dla fanów jazdy w siodle nie lada gratką były przejażdżki z kucykiem, który przyjechał ze stajni Eroza wraz z opiekunkami. Koneserzy słodkości mieli w czym wybierać – dostępne było stoisko z ciastami i przekąskami przygotowane przez KGW Zagórzanki oraz punkt z darmową watą cukrową. Amatorzy wytrawniejszych przysmaków mogli sobie upiec kiełbaskę na ognisku. Dzięki KGW Zagórzankom można było nauczyć się pięknej i wdzięcznej sztuki tworzenia kwiatów z bibuły. Dzieci bawiły się doskonale na placu zabaw, na którym można było puszczać kolorowe giga bańki albo posiedzieć chwilę w mini basenie z kulkami lub zbudować wieżę z patyczków konstrukcyjnych. Oczywiście dla małych stylistów i stylistek działały stoiska z kolorowymi warkoczykami i brokatowymi tatuażami. Można też było pomalować sobie buzię u prawdziwej artystki. Na scenie dominowały konkursy i gry słowne, ale uczestnicy festynu porwali się również do tańca – a konkretnie do Belgijki. Scena dostępna była również dla wszystkich spontanicznych występów – wysłuchaliśmy wielu piosenek w wykonaniu młodych artystek. Na zakończenie wspólnym wysiłkiem rozbiliśmy piniatę i wyzbieraliśmy cukierki.
Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację festynu:
- KGW Zagórzankom, za przygotowanie przepysznego poczęstunku, który cieszył się wielkim uznaniem smakoszy,
- stajni Eroza: kucykowi i jego ekipie, za spełnienie dziecięcych marzeń,
- wszystkim spontanicznym wolontariuszom, którzy pomogli w bieżących wyzwaniach festynowych (np. przy zabawach czy przy stoiskach),
Dziękujemy naszym sponsorom wśród których znaleźli się:
Sklep spożywczy – pani Wioletta Siewierska,
Radna Rady Gminy Łączna – pani Marta Siewierska,
Radna Powiatowa i Członek Zarządu – pani Monika Pająk,
Wiceprzewodniczący Rady Gminy pan Grzegorz Urbaniec,
Sołtys Zagórza – pani Dominika Fąfara,
Kwiaciarnia „Usługi florystyczne” pani Agnieszka Mędak,
Sklep spożywczy Odido – pan Sebastian Łukasik,
Firma Bud Trans – pan Zbigniew Miernik,
oraz osoby które wsparły nasz festyn, ale postanowiły zachować anonimowość.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę!