Magdalena Darska-Serafin -Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaktorów

Magdalena Darska-Serafin -Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaktorów Założycielka i przewodnicząca Stowarzyszenia Skreśleni przez CPK.

To był pracowity, ale bardzo przyjemny i satysfakcjonujący dzień.Kolejna edycja akcji PosprzątajMy Naszą Gminę  za nami....
25/04/2026

To był pracowity, ale bardzo przyjemny i satysfakcjonujący dzień.

Kolejna edycja akcji PosprzątajMy Naszą Gminę za nami. Wielu mieszkańców wyruszyło w różnych kierunkach z misją posprzątania naszej najbliższej okolicy. 😍

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich za udział w sprzątaniu oraz wspólny czas i rozmowy przy ognisku .

Drodzy Mieszkańcy,już jutro ruszamy na wspólne spacery – wyposażeni w worki i rękawiczki (zapewnione przez Jaktorów - Ur...
24/04/2026

Drodzy Mieszkańcy,

już jutro ruszamy na wspólne spacery – wyposażeni w worki i rękawiczki (zapewnione przez Jaktorów - Urząd Gminy) i sprzątamy naszą najbliższą okolicę.

W Starych Budach spotykamy się o godz. 11:00 przy Skansen Maszyn Rolniczych Marka Staniaszka w Starych Budach

To świetna okazja na rodzinny spacer i wspólne spędzenie czasu na świeżym powietrzu!

Popołudniu, o godz. 16:00, widzimy się wszyscy na ognisku w Budach Zosinych.

Na najmłodszych czekać będą dmuchańce, a na wszystkich – poczęstunek przygotowany przez Sołtysów i Koła Gospodyń Wiejskich.

Serdecznie zapraszamy do dołączenia!

Kochani Sąsiedzi!
Przypominamy! 25 kwietnia (sobota) o godz. 11:00 spotykamy się, żeby wspólnie posprzątać naszą okolicę.

Zapraszamy Was wszystkich serdecznie na wspólny spacer, podczas którego możemy zrobić coś dobrego dla naszej okolicy i… dla siebie. To naprawdę świetny sposób na spędzenie sobotniego przedpołudnia w dobrym towarzystwie 😊

A to dopiero początek!

Po zakończonej akcji zapraszamy Was na wspólne ognisko w Budach Zosinych o godz. 16:00. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, a dla wszystkich – kiełbaskę z ogniska zupełnie za darmo!

Do zobaczenia!
KGW Wypieczone Starobudzianki

Zapraszamy Wszystkich do dołączenia do sobotniej akcji sprzątania naszej okolicy!
21/04/2026

Zapraszamy Wszystkich do dołączenia do sobotniej akcji sprzątania naszej okolicy!

Kochani Sąsiedzi!
Przypominamy! 25 kwietnia (sobota) o godz. 11:00 spotykamy się, żeby wspólnie posprzątać naszą okolicę.

Zapraszamy Was wszystkich serdecznie na wspólny spacer, podczas którego możemy zrobić coś dobrego dla naszej okolicy i… dla siebie. To naprawdę świetny sposób na spędzenie sobotniego przedpołudnia w dobrym towarzystwie 😊

A to dopiero początek!

Po zakończonej akcji zapraszamy Was na wspólne ognisko w Budach Zosinych o godz. 16:00. Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, a dla wszystkich – kiełbaskę z ogniska zupełnie za darmo!

Do zobaczenia!
KGW Wypieczone Starobudzianki

Drodzy Mieszkańcy,w związku z upływem ponad 6 miesięcy od uzyskania pozytywnej odpowiedzi Powiatowego Zarządu Dróg na na...
17/04/2026

Drodzy Mieszkańcy,

w związku z upływem ponad 6 miesięcy od uzyskania pozytywnej odpowiedzi Powiatowego Zarządu Dróg na naszą petycję dotyczącą poprawy bezpieczeństwa i ograniczenia prędkości na drogach powiatowych (ul. Kaska i ul. Armii Krajowej), postanowiłam dopytać o aktualny status realizacji tego projektu.

Dziś otrzymałam odpowiedź, z której wynika, że:

Zostały wykonane i zatwierdzone projekty stałej organizacji ruchu. Obejmują one m.in. wyznaczenie obszaru zabudowanego oraz aktualizację i weryfikację oznakowania

Wprowadzenie nowego oznakowania planowane jest na przełomie II i III kwartału tego roku.

Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie i podpisanie petycji – to dzięki Państwa inicjatywie ta sprawa jest konsekwentnie realizowana.

Drodzy Mieszkańcy,to naprawdę świetna inicjatywa – coś dobrego dla naszej okolicy i dla nas wszystkich 😊25 kwietnia (sob...
13/04/2026

Drodzy Mieszkańcy,
to naprawdę świetna inicjatywa – coś dobrego dla naszej okolicy i dla nas wszystkich 😊

25 kwietnia (sobota) o godz. 11:00 spotykamy się, żeby wspólnie posprzątać naszą okolicę.
Zapraszam wszystkich – małych i dużych. Każda para rąk ma znaczenie, a przy okazji to fajny sposób, żeby spędzić czas razem i zrobić coś wartościowego.

Po sprzątaniu widzimy się na wspólnym ognisku w Budach Zosinych o godz. 16:00. Będą atrakcje, chwila relaksu i dobra atmosfera – idealne zakończenie dobrze wykonanego dnia.

Dołączcie – im nas więcej, tym lepszy efekt i jeszcze fajniejsza energia 🙂
Do zobaczenia!

🌿🧹 V edycja akcji „PosprzątajMY naszą gminę!” 🧹🌿

Czas znów połączyć siły i zrobić coś dobrego dla naszego otoczenia! 💪🌍
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego sprzątania już:

📅 25.04.2026 (sobota)
🕚 Start: 11:00

Po zakończonej akcji spotykamy się na ognisku integracyjnym 🔥
📍 Budy Zosine (na działce gminnej)
🕓 Godzina: 16:00

To świetna okazja, żeby zadbać o środowisko, a przy okazji spędzić czas w miłej atmosferze 😊

📌 Szczegóły akcji u koordynatorów:

• Małgorzata Dzik – 519 895 761 (Budy-Grzybek)
• Sebastian Strzelecki – 793 227 109 (Budy Michałowskie)
• Elżbieta Zagórska – 691 707 151 (Budy Zosine)
• Marian Banaszek – 691 301 500 (Henryszew)
• Katarzyna Sobolewska – 509 713 536 (Jaktorów A)
• Grażyna Ogrodowska – 601 359 010 (Międzyborów)
• Ewa Kwiatkowska – 501 545 920 (Sade Budy)
• Marek Staniaszek – 602 590 948 (Stare Budy A)

Do zobaczenia! 🌱

04/04/2026
Drodzy Mieszkańcy,podczas wczorajszej sesji Rady Gminy, w punkcie „wolne wnioski”, zgłosiłam kilka spraw, które wynikają...
27/03/2026

Drodzy Mieszkańcy,

podczas wczorajszej sesji Rady Gminy, w punkcie „wolne wnioski”, zgłosiłam kilka spraw, które wynikają bezpośrednio z rozmów z Wami oraz lokalnych potrzeb:

• w związku z planem budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej ul. Armii Krajowej, zwróciłam się do Urzędu Gminy z prośbą o zgłoszenie potrzeby zabezpieczenia w projekcie – już na etapie jego przygotowania – miejsc pod lokalizację wiat przystankowych dla dzieci dojeżdżających autobusami szkolnymi

• w związku z tym, że Rada Gminy wyraziła zgodę na zakup nieruchomości w Budach Zosinych w okolicach cmentarza z przeznaczeniem na cel publiczny, zgłosiłam potrzebę zagospodarowania terenu jako miejsca przeznaczonego do spotkań dla mieszkańców: ławki, mała przestrzeń rekreacyjna, mini plac zabaw

• zawnioskowałam o doprojektowanie brakującego oświetlenia na ul. Skokowskiego

• poruszyłam temat braku przejścia dla pieszych w Międzyborowie, przez ul. Wojska Polskiego na odcinku od torów kolejowych do ronda

• poprosiłam również o wsparcie naszego urzędu w wyegzekwowaniu realizacji ograniczenia prędkości na drogach powiatowych (ul. Kaska i Armii Krajowej), w ślad za pozytywną odpowiedzią Starostwa na naszą petycję

• poprosiłam o informację, na jakim etapie jest plan przebudowy ul. Wąskiej w Starych Budach, zwłaszcza jej skrzyżowania z drogą krajową nr 719

• zgłosiłam również prośbę o zabezpieczenie środków w budżecie na zaprojektowanie oświetlenia ul. Tartakowej w Starych Budach

To są konkretne sprawy, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort codziennego życia – i będę wracać do nich aż do momentu ich realizacji.

Zachęcam Państwa do kontaktu — jeśli widzicie w swojej najbliższej okolicy problemy, które wymagają interwencji (drogi, oświetlenie, bezpieczeństwo, przestrzeń dla mieszkańców), napiszcie do mnie. Wasze zgłoszenia są dla mnie bardzo ważne i staram się, aby realnie przekładały się na działania.

Przypominam, że sesje Rady Gminy są transmitowane i nagrywane - poniżej link do zapisu z wczorajszego spotkania:

13:00

🚨 UWAGA – WAŻNA SPRAWA DOTYCZĄCA MAJĄTKU GMINY 🚨Ponieważ temat jest ważny dla Mieszkańców, jako radna Gminy Jaktorów zło...
25/02/2026

🚨 UWAGA – WAŻNA SPRAWA DOTYCZĄCA MAJĄTKU GMINY 🚨

Ponieważ temat jest ważny dla Mieszkańców, jako radna Gminy Jaktorów złożyłam zapytanie do Wójta w sprawie planowanej sprzedaży zabudowanej nieruchomości w Starych Budach (dz. 29/2) na rzecz Stowarzyszenie MONAR.

W zapytaniu poruszyłam m.in.:

- wycenę nieruchomości i podstawę udzielenia bonifikaty,
- poniesione nakłady inwestycyjne,
- stan techniczny budynku i koszty modernizacji,
- zabezpieczenie interesu mieszkańców w przyszłej umowie,
- skutki tej decyzji dla budżetu gminy.

Wszystkich Państwa zainteresowanych tematem zapraszam do zapoznania się z odpowiedzią Wójta. Pełna treść zapytania i odpowiedź została opublikowana w BIP Gminy Jaktorów:

Urzędu Gminy Jaktorów

Drodzy mieszkańcy,W niedzielę doszło do pożaru budynku Ośrodka MONAR w Budach Zosinych – miejsca, które od lat daje real...
13/01/2026

Drodzy mieszkańcy,
W niedzielę doszło do pożaru budynku Ośrodka MONAR w Budach Zosinych – miejsca, które od lat daje realną szansę na wyjście z uzależnień i powrót do normalnego życia.

Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty materialne są ogromne. Ośrodek bez szybkiego wsparcia nie będzie w stanie normalnie funkcjonować.

👉 Proszę o pomoc i solidarność.
Każda wpłata – nawet niewielka – ma znaczenie.

Link do zbiórki:
🔗 https://pomagam.pl/monarbudyzosine

Udostępnienie tej informacji to również realna forma wsparcia.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogą.

W niedzielę 11 stycznia straciliśmy wszystko... Bezpieczny azyl i nadzieję 💔 Pomagamy osobom uzależnionym i ich bliskim od prawie 35 lat. Teraz nie wiemy, co będzie dalej ❌ Pożar strawił cały dach i poddasze, a woda zalała resztę budynku. Dodatkowo sytuację utrudniał mróz. Walka o ...

Drodzy Mieszkańcy Gminy Jaktorów,z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia, spokoju oraz wielu ciepłych chw...
23/12/2025

Drodzy Mieszkańcy Gminy Jaktorów,
z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Państwu zdrowia, spokoju oraz wielu ciepłych chwil spędzonych w gronie rodziny i najbliższych.
Niech ten wyjątkowy czas przyniesie wytchnienie, radość i dobrą energię na nadchodzący rok.

Adres

Gm. Jaktorów
Jaktorów
96-316

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Magdalena Darska-Serafin -Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaktorów umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Skontaktuj Się Z Ta Organizacja

Wyślij wiadomość do Magdalena Darska-Serafin -Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Jaktorów:

Udostępnij