27/03/2026
Drodzy Mieszkańcy,
podczas wczorajszej sesji Rady Gminy, w punkcie „wolne wnioski”, zgłosiłam kilka spraw, które wynikają bezpośrednio z rozmów z Wami oraz lokalnych potrzeb:
• w związku z planem budowy ścieżki rowerowej wzdłuż drogi powiatowej ul. Armii Krajowej, zwróciłam się do Urzędu Gminy z prośbą o zgłoszenie potrzeby zabezpieczenia w projekcie – już na etapie jego przygotowania – miejsc pod lokalizację wiat przystankowych dla dzieci dojeżdżających autobusami szkolnymi
• w związku z tym, że Rada Gminy wyraziła zgodę na zakup nieruchomości w Budach Zosinych w okolicach cmentarza z przeznaczeniem na cel publiczny, zgłosiłam potrzebę zagospodarowania terenu jako miejsca przeznaczonego do spotkań dla mieszkańców: ławki, mała przestrzeń rekreacyjna, mini plac zabaw
• zawnioskowałam o doprojektowanie brakującego oświetlenia na ul. Skokowskiego
• poruszyłam temat braku przejścia dla pieszych w Międzyborowie, przez ul. Wojska Polskiego na odcinku od torów kolejowych do ronda
• poprosiłam również o wsparcie naszego urzędu w wyegzekwowaniu realizacji ograniczenia prędkości na drogach powiatowych (ul. Kaska i Armii Krajowej), w ślad za pozytywną odpowiedzią Starostwa na naszą petycję
• poprosiłam o informację, na jakim etapie jest plan przebudowy ul. Wąskiej w Starych Budach, zwłaszcza jej skrzyżowania z drogą krajową nr 719
• zgłosiłam również prośbę o zabezpieczenie środków w budżecie na zaprojektowanie oświetlenia ul. Tartakowej w Starych Budach
To są konkretne sprawy, które wpływają na bezpieczeństwo i komfort codziennego życia – i będę wracać do nich aż do momentu ich realizacji.
Zachęcam Państwa do kontaktu — jeśli widzicie w swojej najbliższej okolicy problemy, które wymagają interwencji (drogi, oświetlenie, bezpieczeństwo, przestrzeń dla mieszkańców), napiszcie do mnie. Wasze zgłoszenia są dla mnie bardzo ważne i staram się, aby realnie przekładały się na działania.
Przypominam, że sesje Rady Gminy są transmitowane i nagrywane - poniżej link do zapisu z wczorajszego spotkania:
13:00