08/04/2024
Mamy już wstępne wyniki wyborów na Prezydenta miasta, końcowy wynik nie powinien niczego zmienić.
MIESZKAŃCY WYBRALI. MARCIN BAZYLAK ZWYCIĘZCĄ WYBORÓW
Marcin Bazylak zwyciężył w niedzielnych wyborach samorządowych, według niepełnych jeszcze danych uzyskując ok.60 % poparcia. Przez kolejne 5 lat będzie prezydentem Dąbrowy Górniczej.
O fotel prezydenta miasta ubiegało się 5 kandydatów. Na podstawie danych z 62 na 67 obwodowych komisji wyborczych wygrał Marcin Bazylak, który zdobył 59,19 % głosów. Na drugim miejscu znalazł się Mateusz Stępień, z poparciem 18,69 % głosujących, a na trzecim Tatiana Duraj-Fert z wynikiem 14,83 %. Czwarta pozycja przypadła Piotrowi Gondarczykowi (3,99 %), a piąta Grzergorzowi Jaszczurze (3,28 %).
Frekwencja wyniosła tylko 47,42%. To bardzo niska frekwencja.
Gratulujemy Panu Prezydentowi Marcin Bazylak i życzymy dobrej kadencji w latach 2024-2029.
Miasto Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza News
Marcin Bazylak
NASZE STRZEMIESZYCE
Strzemieszyce wczoraj, dzisiaj, jutro