15/04/2024
Szanowni Wyborcy!
Już jutro o godzinie 20:00 debata na żywo. Zgodnie z wcześniejszą informacją, którą przekazałem Wam na łamach Facebooka, wyraziłem chęć i pełną zgodę na udział w debacie, oczekując szczegółowych informacji, co do jej przebiegu. Po wstępnej akceptacji zaproszenia z obydwu stron Organizator przesłał mailowo szczegółowe informacje w zakresie formatu debaty:
1.Termin: poniedziałek, 15. Kwietnia, godzina 19.00. Każdy z kandydatów powinien pojawić się na miejscu najpóźniej o 18:30.
2. Miejsce: Dąbrowski Dom Kultury (instytucja publiczna) – pomieszczenie na piętrze, zaaranżowane w prosty sposób, bez zbędnych elementów, które mogłyby odwracać uwagę od treści wypowiedzi Kandydatów. Stolik, Kandydaci stojący naprzeciwko siebie po dwóch stronach stolika, w środku Prowadząca (red. Urszula Skórka). W pomieszczeniu nie będzie żadnych innych osób, poza obsługą techniczną, niezbędną do przeprowadzenia transmisji.
3. Debatę otwierałaby seria 4. pytań od redakcji e-Kuriera Dąbrowskiego do Kandydatów. Na odpowiedź na każde z nich każdy z Kandydatów miałby 3 minuty. Przed rozpoczęciem debaty drogą losowania wybrana zostałaby kolejność udzielania odpowiedzi na pierwsze pytanie, na kolejne Kandydaci odpowiadaliby w odwrotnej kolejności. Np.: jeśli na pierwsze pytanie jako pierwszy odpowiadałby Pan Andrzej Giza, to na drugie – Pan Krzysztof Kaczmarski, itd.. Ta tura pytań trwałaby ok. 25 minut
4.Pytania odredakcyjne zostałby przesłane Kandydatom 24 godziny przed rozpoczęciem debaty. Zdajemy sobie sprawę, że to znacznie osłabia dramaturgię, ale chcemy uniknąć podejrzeń, że któryś z Kandydatów znał pytania i miał szansę przygotować na nie odpowiedzi, zaś jego rywal takiej wiedzy i szansy nie miał.
5. Druga tura debaty polegałaby na zadawaniu sobie pytań nawzajem przez Kandydatów. Kolejność zadania pierwszego pytania zostałaby ustalona drogą losowania przez rozpoczęciem debaty. Potem obowiązywałaby zasada naprzemienności. Na zadanie pytania każdy miałby 30 sekund, zaś na odpowiedź – 3 minuty. Ewentualne riposty musiałyby się „mieścić” w 3 minutach, przeznaczonych na kolejną odpowiedź – oczywiście jej kosztem. Proponujemy po 4 pytania. Ta tura trwałaby ok. 30. minut.
6. Trzecia tura to podsumowania, na które każdy z Kandydatów miałby 1,5 minuty. Kolejność zostałaby ustalona drogą losowania przed debatą. W sumie ok. 3. minut.
7. Cała debata trwałaby ok. 60. Minut.
8. Transmisja na kanale YouTube zostałaby przeprowadzona najprostszą techniczne metodą – przy pomocy Iphone 15PRO (plan ogólny, cały czas widoczni obaj kandydaci, niezależnie od tego, który z nich w danym momencie się wypowiada) i dwóch mikrofonów „krawatowych”, wpiętych w klapy Kandydatów, „zbierających” głos Prowadzącej, stojącej pośrodku.
9. Zapis debaty po jej zakończeniu byłby w całości opublikowany na stronie internetowej e-Kuriera Dąbrowskiego.
W związku z prośbą o przesunięcie terminu debaty na wtorek, również zgodziłem się na to bez przeszkód. Raz jeszcze z całą stanowczością potwierdzam 100% gotowości do udziału w debacie i wywiązania się z odpowiedzialności względem Was, wyborców do udzielenia odpowiedzi na pytania.
Do zobaczenia!