05/05/2026
Nasza najdalsza podróż i to samolotem! 🛩️🌍
Tydzień temu wspólnie z Domem Seniora w Marcyporębie, wybraliśmy się na wyjątkową wyprawę aż do Gdańska! Dla niektórych z nas był to pierwszy lot samolotem, co dostarczyło nam wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.
Po przylocie udaliśmy się nad morze do Brzeźna, gdzie mogliśmy poczuć morską bryzę i nacieszyć się pięknem Bałtyku. Następnie odwiedziliśmy centrum Gdańska gdzie zwiedziliśmy Muzeum Bursztynu oraz Kościół św. Brygidy.
Kolejnym punktem naszej podróży było zwiedzanie miasta meleksami. Zobaczyliśmy m.in. Stocznię Gdańską oraz imponujący Kościół Mariacki, największy ceglany kościół gotycki w Europie. Dzięki przewodnikom dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i poznaliśmy historię tego wyjątkowego miasta.
Pełni wrażeń i pięknych wspomnień wróciliśmy bezpiecznie pociągiem do Brzeźnicy ❤️