09/07/2025
Na tym posiedzeniu rozpocząłem nowy rozdział w pracy parlamentarnej w związku z przejściem do Komisji Deregulacyjnej.
Już na samym początku pracy miałem zaszczyt przedstawić sprawozdanie Komisji Deregulacyjnej i Finansów Publicznych w sprawie ustawy przesuwającej terminy obowiązkowej sprawozdawczości ESG dla firm.
👉 Ustawa:
✔️ Odracza o 2 lata obowiązek raportowania ESG dla dużych, małych i średnich firm notowanych na giełdzie,
✔️ Daje czas na dostosowanie się do nowych regulacji unijnych,
✔️ Ogranicza zbędne koszty i biurokrację,
✔️ Wzmacnia konkurencyjność polskich przedsiębiorstw.
Projekt został pozytywnie zaopiniowany, zgodny z prawem UE, nie generuje kosztów dla budżetu i ma charakter deregulacyjny.
✅ To konkretna ulga regulacyjna i dobry krok dla gospodarki! 🇵🇱