20/05/2026
✨ Dnia 20.05.2026 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach odbył się XI Gminny Konkurs ,,Pięknego Czytania’’ pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.
🏆 Głównym celem konkursu była promocja czytelnictwa, dbałość o piękno języka ojczystego oraz kształtowanie umiejętności interpretacji tekstu literackiego.
📚 W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas I-III Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach i Szkoły Podstawowej w Huszczy, którzy wygrali eliminacje klasowe.
📖 Uczestnicy zaprezentowali wysoki poziom umiejętności czytelniczych, wykazując się dobrą dykcją i interpretacją tekstu.
Komisja w składzie: Agata Chwalewska, Justyna Świerczewska oraz Mirosława Hołownia po wysłuchaniu uczestników przyznała dyplomy i nagrody🏅
👉Kategoria kl. I
1 miejsce – Szymon Ziętecki
2 miejsce – Natalia Powszuk
3 miejsce – Nikola Kałabunowska
👉Kategoria kl. II
1 miejsce – Jakub Szostakiewicz
2 miejsce – Julia Siewruk
3 miejsce – Marcel Kulesza
👉Kategoria kl.III
1 miejsce – Aleksandra Mirońska
2 miejsce – Maria Głacka
3 miejsce – Franciszek Charycki
Już teraz zapraszamy na kolejną edycję za rok !
Organizatorzy: Gminna Biblioteka Publiczna w Łomazach, Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach.