27/05/2026
Tarybos narė Roma Jusienė ir laikinai Tarybos pirmininko pareigas einanti Tarybos narė Lijana Gvaldaitė dalyvavo Prezidentūroje vykusioje konferencijoje, surengtoje pirmosios ponios Dianos Nausėdienės iniciatyva, kurioje buvo diskutuojama dėl vaikų apsaugos nuo žalos skaitmeninėje erdvėje.
‼️ Konferencijoje daug dėmesio skirta internetinėje erdvėje vaikams kylantiems pavojams – seksualiniam išnaudojimui, elektroninėms patyčioms, verbavimui ir radikalizacijai. Tyrimai rodo, kad net 30 procentų jaunuolių internetu naudojasi siekdami pabėgti nuo kasdienių problemų.
🔍 Savo pranešime Vilniaus Universiteto Filosofijos fakulteto Psichologijos instituto direktorė prof. R. Jusienė pabrėžė, kad mokslu pagrįsti tyrimai aiškiai atskleidžia perteklinio ekranų naudojimo žalą vaikų raidai, fizinei sveikatai ir emocinei savijautai. Pasak jos, paaugliai ir jaunimas šiandien vis dažniau susiduria su nerimu, prislėgtumu, savižala bei probleminiu interneto naudojimu, tačiau vis dar trūksta politinės valios priimti efektyvesnius sprendimus.
🗣️ Diskusijos metu L. Gvaldaitė pasidalijo savivaldybių šeimos tarybų ir komisijų patirtimi: „Mokyklose, kuriose ribojamas telefonų naudojimas, mokiniai per pertraukas dažnai neturi ką veikti, todėl svarbu kurti patrauklias alternatyvias veiklas. Tėvai dažnai patys nesutinka su siūlomais ribojimais, todėl būtina didinti jų sąmoningumą apie perteklinį ekranų naudojimą ir nuosekliai ugdyti vaikų atsakingus ekranų naudojimo įpročius. Reikalingi seminarai ir paskaitos tėvams, informacijos sklaida mokyklose bei glaudus tėvų ir mokyklos bendradarbiavimas.“
Komentarų skiltyje rasite visos konferencijos įrašą.