24/05/2026
Štai ir praūžė 21-oji Sekminių šventė, kuri sutraukė didelį būrį žmonių, norinčių, susiburti pašokti, padainuoti, prisiminti tradicijas ir švęsti gyvenimą gamtos apsuptyje.
Šiais metais gamta gana kaprizinga ir rengtis šventei didelis iššūkis, nes nežinai kas bus- lietus, šalta ar švies saulutė. Nuo oro priklauso pusė šventės sėkmės. Ir šį kartą oras buvo kaip užsakytas, tikriausiai ir gamta nujautė, kaip mes norime švęsti!
Šventę pradėjo mūsų krašto armonikierius Jonas Ilčiukas, kuris pas mus pradėjo muzikuoti nuo pat mažumės.
Šventės vedėja Loreta Prosvirova pasveikino šventės dalyvius, supažindino su Sekminių tradicijomis.
Utenos Kristaus Žengimo į Dangų klebonas Algis Neverauskas visiems palinkėjo gražios šventės, bendrystės ir gero pasibuvimo kartu.
Šventėje dalyvavo garbūs svečiai Utenos rajono savivaldybės meras Marijus Kaukėnas, vicemerė Daiva Pečionė bei Utenos rajono savivaldybės administracijos direktorius Paulius Čyvas, kurie negailėjo Pačkėnų krašto bendruomenei nuoširdžių sveikinimų ir dovanų, o Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas ir jo pavaduotojas Mindaugas Brazauskas padėką ir simbolinį medalį įteikė Griūčių kaimo gyventojui Gintautui Araminui, naujam gyvenimui prikėlusį Utenos simbolį „Trimituojantį angelą“.
80 –ojo jubiliejaus proga Veroniką –Birutę Araminienę ir Joną Jonikavičių sveikino Utenos seniūnijos seniūnas Saulius Gaižauskas, pavaduotojas Mindaugas Brazauskas ir Pačkėnų krašto bendruomenės pirmininkė Dana Žigienė. Šių metų pabaigoje dar dvi jubiliatės švęs 90-ąjį gimtadienį - tai Staselė Šapokienė ir Janina Leipuvienė.
Pasveikinta Alionos ir Ramūno Stankevičių šeima, susilaukusi sūnaus Igno. Tai dar vienas mažas paukštelis papildęs mūsų bendruomenę.
Užgrojus kapelai ,,Tauragna“, vadovė Vilma Valienė, greitai užsipildė šokų aikštelė.
Pasvalio KC Mikoliškio skyriaus liaudiškos muzikos kapela ,,Apynėlis“, vadovaujami skardžiabalsės Rasos Andžiuvienės stebino skambia muzika ir užburiančiais balsais.
Šventės dalyviai turėjo galimybės paskanauti Aukštaitiškos pautienės, iškeptos net iš 360 kiaušinių. Iš medžiotojų palapinės sklido gundantys kvapai, kuteno šventės dalyvių nosis ir kvietė paskanauti žvėrienos koldūnų, pabendrauti.
Šventės vedėja priminė apie 2018 m. pasiektą Lietuvos rekordą, kai buvo demonstruojama ilgiausia surištų skarų virtinė ir pakvietė moteris pademonstruoti senovines skareles, ištrauktas iš kraičio skrynios.
Šventės metu vyko įvairūs konkursai, teko ir stilizuotą ,,karvutę pamelžti“, pieno gėrimo konkursas, šauniausio Sekminių šokėjo ir šokėjos, mandriausių pančiakų, gražiausio undaroko.
Šventėje šurmuliavo mugė, įvairios pramogos vaikams - ir balionų namas, batutas, galimybė pasivažinėti karieta ar pajodinėti poniu. Ulialia Hair mergaites pavertė gražiausiomis princesėmis.
Šventę užbaigė šauni jaunuolių grupė iš Tauragės T3. Ir staiga dingus garsui, vaikinai visai nepasimetė, kadangi dainuoja gyvai, tai traukė dainą ir be mikrofonų, o šventės dalyviai dainavo kartu.
Šventės rėmėjai:
Utenos rajono savivaldybė (projektinės lėšos 1500,00 Eur).
Pačkėnų krašto bendruomenė
Utenos seniūnija
Medžiotojų klubas ,,Krašuona“
Utenos kultūros centras
Utenos žirgynas
Nuoširdų AČIŪ tariu visiems prisidėjusiems prie šios puikios šventės.
Ačiū valdžios atstovams, kad ir skubėdami į kitą renginį, vis tik užsuko ir pas mus.
Ačiū seniūnui už didžiausią šakotį.
Ačiū kultūros namų direktorei Sonatai Veršelienei, kad nepaliko mūsų ant ledo, susidūrus su problemomis dėl šventės įgarsinimo.
Ačiū medžiotojų klubo vadovui Aleksiejui ir jo vyrukams už kalnus koldūnų, aišku ir šeimininkėms. Gera turėti tokių draugų.
Ačiū Indrei Žegūnaitei jau ketvirti metai kepančiai Sekminių kiaušinienę.
Ačiū Leonardui Rinkevičiui už galimybę vaikams ir suaugusiems pabendrauti su žirgais.
Ačiū vaikų dienos centrui už kaimo kryžiaus papuošimą.
Ačiū Loretai Prosvirovai už puikų renginio pravedimą.
Ačiū vaikams savanoriams, kurie prižiūrėjo batutus. Ten darbelio buvo tikrai daug, kadangi vaikų buvo labai daug ir eilės nesibaigė iki vakaro pabaigos. Dėkinga Brigitai Tūbaitei, Brigitai Pečiulytei, Smiltei Žigaitei, Kamilei Genytei ir Rokui Eigėliui. Vaikai dirbo šauniai ir atsakingai.
Nuoširdus AČIŪ Albinui Janulaičiui už įamžintas šventės akimirkas.
Ačiū visiems, kurie prisidėjo prie šventės organizavimo.
Ypatingas ačiū visiems šventės dalyviams, kurie atrado laiko sudalyvauti šventėje.
Ačiū puikiems šokėjams, net Pasvaliečiai stebėjosi, kad mes esame tokie linksmi, savi, mėgstame šokti, ne tik ant suolo rymoti. O kai moterys demonstravo skareles, tai sako jūs čia ką, dar prieš renginį spėjote ir parepetuoti? Kai dūšia džiaugiasi, manau ir jokių repeticijų nereikia.
Iki kitų SEKMINIŲ!