Poštovani mještani općine Sokolovac! Mnogi od vas poznaju me kao vašu prijateljicu, susjedu, sumještanku, vašu Anu. Razgovarajući s vama, donijela sam veliku, životnu odluku. Odlučila sam, zajedno s nezavisnom i nestranačkom listom svojih sumještanki i sumještana, kandidirati se za općinsku načelnicu Općine Sokolovac, kao i za Općinsko vijeće. Želja nam je da nakon dvadesetak godina istih ljudi, i
ste HDZ-ove vlasti donesemo jednu novu, neovisnu energiju za razvoj našeg Sokolovca i svih naselja koji ga okružuju. Za one koji će me tijekom ovog mog puta tek upoznati, navodim par kratkih životnih crtica. Ja sam Anica Prišlin i rođena sam prije 50 godina u Koprivnici, te sam cijeli dosadašnji život provela u Sokolovcu. Dijete sam majke kućanice i oca stolara, a brat mi je vojna osoba. Majka sam jednog odraslog djeteta. Imam završenu pedagošku i tehničko željezničku školu. Dio svog radnog vijeka provela sam kao učiteljica, a sada sam dugi niz godina zaposlena u Hrvatskim željeznicama. Govoreći o našoj općini, u kojoj imamo mnogo naselja, svjesni smo da je teško zadovoljiti sve zahtjeve. Okrenemo li se susjednim općinama, vidimo kako je život u našim naseljima skroman. Sigurno ste često i sami razočarani kad vidite koliko naši susjedi imaju različitih udruga, vatrogasaca, udruga mladih i umirovljenika, folkloraša, zaštitnika kulturne baštine, upravo svih onih oko kojih se stvara i čuva život u svakom naselju. Stanje naših društvenih domova, dobro nam je poznato. Važno je napomenuti nedostatak dječjih igrališta, zelenih površina, kulturne i socijalne djelatnosti. Kada je u pitanju komunalna infrastruktura, nismo iskoristili sve mogućnosti niti općinskog proračuna, a kamoli onih drugih primjerice županijskog/državnog ili europskih fondova. Ne znam jeste li upoznati da smo jedna od rijetkih općina u kojoj nisu osnovani mjesni odbori, kao malo, u našem slučaju, seosko tijelo koje može predstavljati svoje potrebe općinskoj upravi. Takvo postupanje općinske vlasti doprinosi zatvorenosti općinske uprave, što rezultira gomilanjem vlasti u jednoj osobi i to u sadašnjem općinskom načelniku koji se nameće kao jedini donositelj odluka za sve mještane. Sigurna sam da zajedno možemo puno bolje, da to i zaslužujemo. Našim zajedničkim i energičnijim stavom, možemo biti uključeniji u donošenje općinskih odluka, a da pri tome nismo glasači koji se aktiviraju samo kad su izbori. Hvala vam na dosadašnjoj podršci, razgovorima, prijedlozima i zajedničkim ciljevima za bolju budućnost. To je samo dodatni poticaj, te ću sada zajedno s timom mladih, kao i s iskusnim mještanima svih naših naselja, koji žele mijenjati način rada u našoj općini na bolje, obići svaki metar naše općine. Želja mi je u razgovoru, uz puno poštovanja prema svakom od Vas, predstaviti svoj program, ali i uz puno pažnje saslušati sve Vaše prijedloge i probleme, jer mještani koji žive u nekom naselju najbolje poznaju svoje navike, interese i potrebe. Samo zajedničkim i ustrajnim radom možemo pridonijeti boljem životu svih nas u našoj općini. Uskoro se vidimo ponovno na terenu, u naša 32 naselja. Vjerujte mi navratit ću do ulaznih vrata svakog domaćinstva!