21/09/2022
7⃣. ING. IVAN KLUČKA
Do Velké jsem se přestěhoval před třemi roky, nicméně s Horňáckem se pravidelně seznamuji již dvacátým rokem, pochází odtud moje manželka, narodily se tu mé děti. Za tu dobu jsem mohl poznat svéráznou náturu místních lidí a také jejich srdečnost a ochotu si vzájemně pomáhat a držet při sobě. Poměrně dlouhou dobu jsme s manželkou žili v Brně a narození dětí bylo hlavním důvodem pro to, abychom se přestěhovali zpět na Horňácko, právě do Velké. Mám za to, že oproti jiným částem naší republiky je zde „svět ještě v pořádku“ a jsem rád, že mé děti budou vyrůstat právě tady. K rozhodnutí o kandidatuře do zastupitelstva mě vedlo především to, že mi nejsou lhostejné běžné problémy místních a také je každodenně prožívám, viz například neutěšený stav některých místních komunikací apod. Ze své pozice konstruktéra/projektanta však vím, že mnohdy, než dojde k samotné realizaci nějakého díla, předchází mu poměrně dlouhá a obtížná cesta, než se dané dílo naprojektuje, než se seženou finance apod. Aktuálnímu zastupitelstvu se podařilo realizovat celou řadu projektů ke zvýšení komfortu života v obci, byl bych rád, kdyby se nám podařilo na tyto projekty navázat a pokračovat v nich. Zejména pak v dnešní době velmi aktuální snížení energetické náročnosti budov. V tomto směru bychom chtěli využít obecních budov a zřídit na nich fotovoltaické elektrárny s využitím dotačních titulů. Uspořené prostředky za elektrickou energii bychom dále využívali pro obecní potřeby. Uvítali bychom, kdyby se podařilo realizovat projekt participativního rozpočtu, kde by se na základě vyčleněných finančních prostředků mohli obyvatelé obce spolupodílet na výběru projektů, které by pak obec následně realizovala. Dle mého názoru je to dobrá cesta, jak aktivně přispět ze strany obce ke spokojenosti obyvatel a jejich většího zapojení do chodu obce. Jsme poměrně mladý kolektiv, který dle mého názoru má potenciál zlepšit chod obce a více ji přiblížit občanům tak, abychom si všichni byli vzájemně prospěšní.