29/03/2024
Milí přátelé, přeji Vám krásné a poklidné Velikonoce!
Prožít svátky s lidmi, kteří Vás milují, to je něco, co má obrovskou hodnotu. A když už máme čtyři dny volna, tak mi snad odpustíte o pár slov víc, než je na mé stránce obvyklé. 👇
Rád bych poděkoval těm, kteří volno nemají. Těm, kteří jsou v práci o víkendech i v noci. Ať už jsou to řidiči, průvodčí a další zaměstnanci hromadné dopravy, nebo záchranáři, policisté a hasiči. Práci nemohou přerušit ani zdravotní sestry, lékaři a další zaměstnanci ve zdravotnictví. Volno nemají energetici, celá řada prodavačů a prodavaček nebo kuchařů, číšníků a servírek. Těch služeb, které je třeba zajistit, abychom mohli všichni trávit spokojené svátky, je zkrátka moc. Je dobré si to s respektem a úctou k lidem uvědomit. 😌
Velikonoce jsou svátky, které svým příběhem připomínají duchovní a morální základ naší civilizace. Poznávání a pochopení tohoto příběhu nám pomáhá žít dobré životy. O tom, co vše pro nás ten příběh znamená, budou v těchto dnech psát a mluvit mnozí. Pojďme naslouchat těm, kteří jsou moudřejší a zkušenější. Já si dnes chtěl jen vzpomenout na ty, bez kterých bychom to měli všichni mnohem těžší. ✌️