Město ROH - Rozum, Odvaha, Hrdost

Město ROH - Rozum, Odvaha, Hrdost Sdružení opravdu nezávislých kandidátů, kteří mají odvahu a chuť se do toho pustit.

18/10/2023

Už nechceme být ve vleku dění...

Pozorní rokytničtí obyvatelé si jistě všimli, že v poslední době postupně zmizely plakáty z předvolební kampaně sdružení Město ROH.

Nejednalo se o žádný projev vandalství, ale o projev nesouhlasu s jednáním některých našich členů na zasedaní zastupitelstva města Rokytnice v O. h. dne 11. 9. 2023. Celá záležitost a její vyústění byly pro nás stejně jako pro mnohé místní lidi nepříjemným překvapením.

Chceme touto cestou dát najevo, že s konáním našich zastupitelů paní Evy Levé a MUDr. Zdeňka Vošvrdy nesouhlasíme a v žádném případě ho nepodporujeme. Způsob provedení změny ve vedení města považujeme sice za legitimní, ale za bezdůvodný, účelový a za nečestný. Stejně jako před rokem, tak i dnes se stále shodujeme na tom, že nechceme podporovat pana Jiřího Štěpána v pozici starosty města.

Vzhledem k výše zmíněným záležitostem jsme se rozhodli sdružení Město ROH již dále nepodporovat. V rámci našich možností a sil se však i nadále budeme snažit přispívat k pozitivnímu rozvoji naší milované Rokytnice.

Děkujeme všem lidem, kteří nám věřili, podporovali nás a volili nás. Velice si toho vážíme.

Vojtěch Říha, Vendula Michalcová, Petra Dvořáková, Irena Čermáková, Petr Macháň, Kateřina Potužníková, Petra Kánská, Nina Stecenková, Jitka Kuncová

22/08/2023
Zapojení našeho města do celostátní akce Ukliďme Česko!Na první dubnovou sobotu 1. 4. 2023 připadl hlavní den akce Ukliď...
25/04/2023

Zapojení našeho města do celostátní akce Ukliďme Česko!
Na první dubnovou sobotu 1. 4. 2023 připadl hlavní den akce Ukliďme Česko. Díky několika dobrovolníkům, kteří vyslyšeli výzvu o připojení k akci, se uklízelo i v Rokytnici v Orlických horách. Uklízelo se rokytnické náměstí včetně postranních ulic a uliček, okolo koupaliště, sídliště U Nádraží, Sídliště 1. máje, ulice 5. května, podél komunikace vedoucí okolo zámecké zdi až na začátek aleje na Nový Dvůr a na Horní Rokytnici (Severáku). Jeden z dobrovolníků se postaral již ve čtvrtek o úklid na Panském Poli a další šikovná rodinka vyrazila v neděli po Nebeské Rybné. I přes nepříznivou předpověď se nás sešlo téměř 20. V počasí vysloveně aprílovém se na nás usmálo štěstí a kolem 16. hodiny, kdy jsme se scházeli, déšť ustal a vysvitlo i sluníčko, které nám vydrželo svítit, s krátkou lehkou sprškou, až do 18 hodin. Všem zúčastněným patří velký dík. Těšíme se na vás, snad i ve větším počtu, zase 16. září 2023. O podrobnostech budeme včas informovat.
Děkujeme Infocentru Rokytnice v Orlických horách za výlep plakátů a Městu za odvoz pytlů sesbíraných odpadků ze dvou úložných míst, a z Panského Pole a z Nebeské Rybné do Sběrného dvora v Rokytnici Orlických horách.

09/01/2023

Naše sdružení Město ROH – ROZUM, ODVAHA, HRDOST ohledně zdravotní péče v Rokytnici - zubní lékař, lékárna:

- navrhlo na posledním zasedání zastupitelstva a společně s ostatními zastupiteli pověřili starostu města k vyhlášení výběrového řízení na pozici zubního lékaře v Rokytnici v Orlických horách - s termínem do 23.01.2023

- byly sděleny informace k zajištění lékárenské a zubařské péče s návrhem dalších řešení a návrhem na schůzku, kdy by byl sladěn postup v rámci již proběhlých jednání a byl navržen další postup k urychlenému řešení v možnostech města – starosta do dnešního zveřejnění tohoto článku zatím schůzku nesvolal

- cestou MUDr. Vošvrdy byl na další zasedání zastupitelstva na 23.01.2023 navržen bod do programu jednání týkající se nutnosti zajištění odpovídajících prostor pro provoz zubařské ordinace i lékárny pro případné zájemce

- dále MUDr. Vošvrda zaslal požadavek na finanční odbor k plánování rozpočtu města na rok 2023 s návrhem vyčlenění finančního obnosu ve výši 2 mil. Kč potřebných k započetí projektové dokumentace k rekonstrukci zdravotního střediska, na dílčí úpravy, na nepřímou i přímou podporu zájemce o provozování lékárny či zubní ordinace.

Provozovatel zdravotních služeb v oboru praktického lékařství pro dospělé RokMED s. r. o., jejímž je MUDr. Vošvrda jakožto náš zastupitel jednatelem, nabídla zájemci o provozování zubní ordinace v Rokytnici v Orlických horách k dispozici bydlení v samostatném bytě 2+kk na rok zdarma.

Jedná se o základní služby, které je potřeba nejen zachovat, ale i rozvíjet, a bez finanční podpory města (přímě i nepřímé) by to bylo složité až nemožné, neboť i ostatní města a obce, které se o toto snaží, musí v této oblasti investovat a investují nemalé finanční prostředky, aby svého cíle dosáhly pro své občany.

Je potřeba si také uvědomit, že i další základní služby, jako jsou např. základní a mateřská škola, sbor dobrovolných hasičů, jsou financovány z rozpočtu města nemalými finančními prostředky, i přestože mají vícezdrojové financování stejně jako zdravotní služby, proto takovýto požadavek nepovažujeme za nemorální nebo nerealizovatelný. Jen se musí většině zastupitelstva chtít a musíme si odpovědět, zda je to prioritou, či nikoli. Do této doby bohužel zdravotnictví prioritou nebylo! A mělo by, jedná se o služby pro všechny občany města!

Závěrem je však nutné říci, že město samotné, starosta ani zastupitelé nejsou odpovědní za dostupnost zdravotní péče a jejich možnosti jsou omezené. Za dostupnost, tedy objednání určitých zdravotních služeb v daném místě, je odpovědná zejména zdravotní pojišťovna, které legislativa ukládá zajištění dostupnosti řady zdravotních služeb pro občany ČR.

Níže uvedené řádky nevyjadřují můj postoj k prezidentské volbě, ale jsou výstižné i pro naši místní situaci ...

Je řada otázek budoucnosti, na které pro samou krizi nemáme čas. (P. Fischer, prezidentská debata na ČT1, ČT24 dne 08.01.2023)

Kritická diskuze je motorem změn. (D. Nerudová prezidentská debata na ČT1, ČT24 dne 08.01.2023)

MUDr. Zdeněk Vošvrda

29/12/2022

Vážení spoluobčané,

sdílíme oficiální tiskovou zprávu starosty města.

27/12/2022

POSLEDNÍ INFORMACE O DODÁVKÁCH TEPLA OD 1.1.2023.

Vážení spoluobčané,

v pátek 23.12.2022 pan starosta informoval zatupitele města, že jednání
s panem Kochem a jeho právním zástupcem o dodávkách tepelné energie
stále pokračují a s výsledky budeme neprodleně seznámeni.

Přejeme Vám prožití vánočních svátků v kruhu svých blízkých a do nového roku ROZUM do hrsti, ODVAHU čelit novým výzvám a...
22/12/2022

Přejeme Vám prožití vánočních svátků v kruhu svých blízkých a do nového roku ROZUM do hrsti, ODVAHU čelit novým výzvám a HRDOST na to, že to zvládnete, ale hlavně LÁSKU ve vašich srdcích. To vám upřímně přeje náš tým.

Vážení spoluobčané,dnešní jednání ZM můžete sledovat od 18:00 na  https://www.youtube.com//streams Město ROH
14/12/2022

Vážení spoluobčané,

dnešní jednání ZM můžete sledovat od 18:00 na https://www.youtube.com//streams

Město ROH

Živé události v Rokytnici v Orlických horách

29/11/2022

Vážení spoluobčané,
bylo oznámeno, že k 31.12.2022 dojde v Rokytnici v Orlických horách (dále ROH) k ukončení činnosti lékárny. Bohužel ...
Snažíme se zjistit co nejvíce informací, jak je možné postupovat dále, abychom co nejméně minimalizovali dopad na občany, zejména na ty, ze kterých se stanou pacienti.
Nyní řešíme:
- Získání informací o zákonných možnostech výdeje léčivých přípravků mimo lékárnu – kontaktovali jsme zdravotní pojišťovny, Královéhradecký kraj
- Zjištění možností výdeje léčivých přípravků v případech, kdy hrozí riziko z prodlení zahájení léčby, přímo v ordinaci praktického lékaře.
- Získání informací o možnosti navýšení sortimentu volně prodejných přípravků v již fungujícím koutku v prodejně COOP
- Získání informací o možnosti zajištění služby, která by realizovala dovoz léků na recept z jiné lékárny do Rokytnice v Orlických horách a zjištění dalších možností distribuce/vyzvednutí léků.
Samozřejmě se nevzdáváme ani snahy o zachování stávající lékárny či navázání působení jiného subjektu, který by provozoval lékárnu i nadále.
V cestě nám stojí spousty překážek, mezi nimi např.:
- nedostatek kvalifikovaného personálu
- finanční náročnost provozování lékárny a její malá finanční návratnost, zejména v odlehlém regionu
- neochota distributorů léčiv dovážet léky do Rokytnice
- zdražování veškerých vstupů – energie, náklady na zaměstnance
- řada legislativních (zákonných) překážek, které bohužel neumožňují jednoduchá řešení
- neochota některých občanů i turistů zaplatit v místě o něco více za daný lék
o pokud nebude služba využívána, pak služba nemusí nadále být a ušetřené peníze utratíme za dopravu a strávený čas na cestě
- v neposlední řadě i odlehlost Rokytnice samotné
Věřím v to nejlepší, ale budu se připravovat na to nejhorší …
Váš lékař MUDr. Zdeněk Vošvrda

14/11/2022

Vážení spoluobčané,
znepokojuje nás, jak a jaké informace ohledně se dostávají na veřejnost ceny tepla.
Pokud byly na pracovním jednání 08. 11. 2022 uvedeny správné ceny za teplo, které budou. od 1. 12 2022 v navýšených zálohách na 1350 Kč/GJ bez DPH (tedy 1485 Kč včetně DPH), pak je nemožné, aby nová cena byla 386 Kč/GJ bez DPH (424,60 Kč včetně DPH), jak je některými a někde říkáno a řadou občanů přijímáno.
Měli byste vědět, že 386 Kč/GJ, resp. 424,60 Kč je pouze cena, která bude placena firmě EKOENERGY MORAVIA s.r.o. za využití jejích kotlů a jejich obsluhu. Tato cena nezahrnuje cenu peletek, dopravu, el. energii apod. Proto byla celková cena pro konečného spotřebitele od 1. 12. 2022 stanovena na 1350 Kč, resp. 1485 Kč.
ALE POZOR! Cena pro koncového spotřebitele ve výši 1350 Kč, resp. 1485 Kč byla stanovena z původní částky 212,86 Kč bez DPH (tedy 234,15 Kč včetně DPH) firmě EKOENERGY MORAVIA s.r.o. za využití jejích kotlů a jejich obsluhu. Při požadované a předběžně ústně dohodnuté ceně na mimořádném zasedání zastupitelstva města dne 8. 11. 2022 (proto, aby se v této topné sezóně opět topilo) v částce 386 Kč/GJ, resp. 424,60 Kč nutno předpokládat, že cena pro koncového zákazníka ještě vzroste a to cca o rozdíl ceny, který činí min. o 200 Kč nad avizovanou cenu 1350 Kč, rep. 1485 Kč. Aby cena nerostla stále vzhůru nezbývá než doufat, že peletky nebudou nadále zdražovat.
Dále byste měli vědět, že doplatek ve výši 518.908 Kč, který je požadován firmou EKOENERGY MORAVIA s.r.o. za vícenáklady a vystavené faktury po splatnosti, také nemůže zaplatit nikdo jiný než koncový spotřebitel, neboť je to doplatek za již spotřebované teplo z minulých měsíců (březen 2022 – říjen 2022).
Nejsme zastupiteli za polovinu Rokytnice, jsme zastupiteli celého města. Nebylo by proto správné se domnívat, že Město bude platit pouze za některé občany. Lidem topícím ve vlastním kotli také nebude město nic přidávat na úhradu zvýšených nákladů na topení a ohřev teplé vody.
Určitě byste měli vědět, že přístup obnovení dodávek za jakoukoli cenu, který byl některými deklarován, není přístup Město ROH. Naopak přístup našeho sdružení je, aby se neplatilo to, co se nemusí, proto jsme v rámci jednání o ceně navrhli přezkum oprávněnosti účtování částky 386 Kč/GJ, resp. 424,60 Kč cestou energetického regulačního úřadu (ERÚ) s tím, že pokud by byla částka neoprávněně vysoká, došlo by k vrácení části peněz nad částku, kterou by ERÚ stanovila jako přiměřenou. Tedy k vrácení určité části z platby ze strany Ekoenergy Moravia vám, koncovým spotřebitelům, a tím by došlo ke zlevnění celkové ceny za GJ dodaného tepla.
Toto nejsou sice tak hezky vypadající informace, ale realita, se kterou je lepší se setkat ihned než za pár týdnů či měsíců, kdy by takové setkání bylo bolestivější jak pro vás, tak vaši peněženku.
Město ROH – Rozum, Odvaha, Hrdost

08/11/2022

Vážení občané města Rokytnice v Orlických horách,

hlavním tématem posledních dní je oprávněně dodávka tepla a teplé vody do domácností napojených na centrální vytápění. Dovolíme si tvrdit, že to není aktuální téma pouze posledních dní, ale týdnů či spíše měsíců. Dokonce první problémy s dodavatelem Ekoenergy Moravia vůči městu se objevily již v roce 2019.

Informace o počátku nynějších problémů byly k dispozici minimálně od prosince 2021 a byly projednávány. V podstatě to nikoho moc netrápilo až do doby vypnutí samotných dodávek za klimaticky nepříznivých podmínek, kdy to již opravdu pocítil každý druhý občan.

Ani při prvním oznámení o přerušení dodávky tepla z 25.01.2022, ani poté, a dokonce ani po prvním faktickém přerušení v srpnu 2022 se žádný návrh na projednání informací ohledně dodávek tepla a teplé vody neobjevil na programu zastupitelstva, a to ani toho posledního v minulém volebním období - 12.09.2022 (již po prvním vypnutí dodávek). Naše sdružení Město ROH – Rozum, odvaha, hrdost tedy navrhlo mimořádný bod k projednání týkající se tepla v Rokytnici na zastupitelstvu 12.09.2022.

V programu zasedání nového zastupitelstva bohužel taktéž nebyl přítomen bod ohledně informací k dodávkám tepla a teplé vody. I zde jsme, tentokrát prostřednictvím naší lídryně p. Levé, vmezeřili tento bod jako mimořádný do programu, tedy 31.10.2022.

Paní Levá se pak jakožto zaměstnankyně Domova na Stříbrném vrchu musela v pracovním týmu této instituce vypořádávat i s odstavením toku tepla, a proto navrhla již v sobotu 05.11.2022 dopoledne (cca 3 hodiny po odstavení) mimořádné zasedání zastupitelstva. Nenajde-li se jiná zákonná možnost veřejného jednání, pak s respektem k zákonům naší republiky bude veřejné zasedání za 7 dní, neboť ho musí svolat minimálně třetina zastupitelů (již se stalo) a může proběhnout až za 7 dní od podání takové žádosti.

Všichni předpokládáme, že proběhne co nejdříve, aby zástupci města, kteří jednání vedou (zejména pan starosta) mohli přednést podstatné informace občanům. Uděláme maximum pro to, aby to bylo již v době, kdy bude celá Rokytnice opět topit.

Město ROH – Rozum, odvaha, hrdost

Adresa

Rokytnice V Orlických Horách
51761

Internetová stránka

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Město ROH - Rozum, Odvaha, Hrdost zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Město ROH - Rozum, Odvaha, Hrdost:

Sdílet