28/05/2026
Hrajeme si, vyrábíme, tancujeme🐞🦄🐹🌸🌟
ZVÍŘÁTEK JE PLNÝ SVĚT
Poslední květnový týden jsme se s dětmi věnovali zvířátkům. Hned v pondělí jsme se přivítali básničkou s pohybem o veverkách, která nás provázela každý den. Řekli jsme si, kde ve světě které zvíře žije, jaká zvířátka máme u nás a také koho můžeme vidět třeba v zoologické zahradě. Do povídání jsme také zahrnuli, jak se o zvířátka staráme, aby byla zdravá a někteří nám s radostí povídali, že mají zvířátko doma anebo třeba u babičky.
V rámci rytmiky jsme se učily jednotlivá zvířátka vytleskávat. Při pohybové činnosti jsme hráli hru s obrázky a tím se děti učily pojmenovat, jak se jednotlivá zvířátka jmenují a odkud pochází.
Při výtvarné výchově děti trénovaly jemnou motoriku a vyrobily si žirafu. Na vystřiženou šablonu tělíčka žirafy si děti dolepily v hnědé barvě nastříhané kousky papíru a tím dodělaly kožíšek. K tělu dolepily dlouhý krk a nohy.
Také jsme zpívaly s pianem, hrály na jednoduché hudební nástroje a užívali si společný čas.
Naše krátká básnička:
Tancovaly veverky u starého dubu,
sova na ně volala, svoje soví hů – hů.
Tancovaly veverky u vysokého smrku,
kukačka zas seshora, dělala své ku – ku.