14/05/2026
👉 Po 11 letech služby opouští Žižkov farář Vít Uher. Jeho novým působištěm se stane Svatá Hora u Příbrami.
🔹 Dnes jsem se za ním zastavil na farnosti, abych mu poděkoval za vše, co na Praze 3 udělal, a rozloučil se s ním.
👉 Zůstává za ním kus trvalé práce. Konkrétně otevření nového komunitního centra. V prázdných a nevyužívaných prostorech bývalého kláštera v Ostromečské ulici vytvořil místo pomoci a setkávání lidí.
🔹 Za jeho působení také výrazně zrychlily rekonstrukční práce na kostele svaté Anny. Jde o jeden z mála pražských secesních kostelů, který si opravu určitě zaslouží. Práce budou pokračovat i po jeho odchodu, takže v dohledné době dojde i na fasádu.
👉 Pana faráře jsem poznal jako milého a dobrosrdečného člověka, se kterým se dobře spolupracovalo, například nám pomáhal s důstojným pojetím obecních pohřbů osob, které zemřely na území Prahy 3.
🔹 Díky a hodně štěstí v novém působišti!