26/05/2026
✨ Pozdrav ze Španělska! 🇪🇸🩺
A pár slov od našich studentek!🫶🏻
Naše Erasmus+ odborné praxe v nemocnici Hospital Universitari Joan XXIII v Tarragoně jsme úspěšně zakončily a odvážíme si nejen spoustu nových zkušeností, ale také nezapomenutelné zážitky.
Měly jsme možnost poznat fungování ošetřovatelství ve Španělsku z úplně jiné perspektivy, naučit se mnoho nových věcí a získat zkušenosti, ke kterým bychom se během běžné praxe v Česku často vůbec nedostaly. Velmi si vážíme přístupu personálu, podpory studentů i možnosti být součástí tamního zdravotnického týmu.
Obrovským přínosem pro nás bylo také zdokonalení se ve španělském jazyce, poznání nových lidí z různých zemí a vytvoření vzpomínek, na které budeme dlouho vzpomínat. ❤️
Velké poděkování patří především paní inženýrce Ireně Jedličkové a paní doktorce Lence Šturekové za podporu, důvěru a možnost tuto zkušenost zažít.
Jsme opravdu vděčné, že jsme mohly být součástí programu Erasmus+ a znovu poznat zdravotnictví ve Španělsku nejen jako návštěvníci, ale i jako budoucí zdravotnice.
Uvědomujeme si, že ne každý má takovou příležitost, a o to více si jí vážíme. 💙
Děkujeme!
Erika Kreuzerová a Pavla Sopuchová