05/10/2025
Dovoluji si touto formou reagovat na výsledky voleb do PS 2025.
Tyto volby jasně ukázaly jak velké jsou propasti mezi velkými městy a venkovem, mezi generacemi a mezi různými sociálními vrstvami v naší společnosti.
Jako předseda místního sdružení ODS zároveň vnímám, že společná kandidátka v koalici SPOLU, vede spíše k ztracení identity a programové neukotvenosti, chápu zároveň, že pro mnohé voliče je snažší volba jednoho subjektu než výběru mezi více s podobnými hodnotami.
Co však stojí za prohrou v těchto volbách? Jednoznačně nedostatečně vysvětlováné kroky vlády, v komunikaci přehnané upřednostňování pomoci UKR, kampaň postavena opět jako Antibabiš a na rozdělování společnosti.
Tímto doufám, že uvnitř ODS dojde k velké diskusi nad směřovaním strany, nad úlohou v opozici a strategií, jak příští volby (nejprve komunální, ale pak krajské a do PS) vyhrát.
Zároveň věřím, že Petr Fiala dá k dispozici svou funkci a najde se nový silný, neokoukaný leader.. máme na to nějaký čas.. ale opravdu docela málo, protože jsem přesvědčen, že vláda AB v jakékoliv formě nevydrží celé 4 roky.. takže musíme být připravení.
S poděkováním všem, co přišli k volbám.
Martin Douša