Společně pro dobro Chlumčan

Společně pro dobro Chlumčan Jsme seskupení nezávislých kandidátů Společně pro dobro Chlumčan

25/09/2022

Vážení spoluobčané,



chtěli bychom Vám touto cestou poděkovat za přízeň a výraznou podporu sdružení Společně pro dobro Chlumčan v letošních komunálních volbách, která přispěla ke zvolení pěti našich kandidátů do zastupitelstva obce Chlumčany. Uděláme maximum pro to, abychom nezklamali Vaši důvěru a naše obec se dále rozvíjela.


Sdružení Chlumčany pro rozvoj tímto gratulujeme k výhře v komunálních volbách 2022!

Kandidáti Společně pro dobro Chlumčan

23/09/2022

Dobrý den vážení občané, nedá mi to a musím reagovat na komentáře paní Krsové a ostatních. Na začátku musíme je zmínit, že strana Pro rozvoj sklízí vlastní ovoce. Oni před čtyřmi roky udělali přesně to samé a vytahovali jen špínu a nepravdy. Když jim to někdo oplácí stejnou měrou, tak je z toho pozdvižení. Rozdíl je v tom, že v našich novinách nejsou lži, špína a nepravdy, ale jsou tam uvedené skutečnosti, které lze ověřit a jde pouze o otevření očí občanům. Aby věděli, jak vaše štvavá kampaň před minulými volbami probíhala.

Teď několik slov ke komentáři. O tom, co se za 4 roky udělalo na Hradčanech, se moc nebudu rozvádět. Udělalo se to, co bylo v plánu, oprava nádrže na dešťovou vodu i dokončení cesty a parcel. To bychom si ale museli říci, co se udělalo před každými čtyřmi roky a možná byste zjistili, že někdy daleko více.

K využívání soukromých informací. Informace, které se dají zjistit na sociálních sítích nebo jsou jinou osobou již zveřejněny, nejsou soukromé a nejde o žádné porušení. Pokud si někdo myslí, že ano, může se obrátit na úřad pro ochranu osobních údajů. To, že jedna osoba zemřela, je smutné, zvláště když jde o osobu, kterou jsme všichni znali. Ale o tu se nikdo neotírá a je zmíněna pouze v jednom případě a ve vší úctě. Takže to jen na upřesnění. Mimo to na osoby zemřelé se GDPR nevztahuje.

Zmocněncem strany může být jakákoliv osoba, která splňuje kritéria zákona o volbách. Může to být osoba bývalého zastupitele, může to být rodinný příslušník některého kandidáta, může to být bývalý funkcionář, jako např. starosta, místostarosta, může to být zaměstnanec úřadu, tajemník nebo bývalá tajemnice apod. Dokonce může být ta osoba zmocněncem pro různé strany v různých obcích. Jediné co být nemůže, nemůže být kandidátem té strany, které dělá zmocněnce. Dokonce může kandidovat za jinou stranu. Tak si myslím, že když zmocněncem je bývalý starosta, tak je to v pořádku, stejně jako je zmocněncem bývalá členka zastupitelstva a rady a…….

Co se týká petice pro umožnění účasti ve volbách, tak tam může občan s trvalým pobytem v dané obci podpořit klidně všechna uskupení, která se ucházení o kandidaturu ve volbách do zastupitelstva. Většinou je to tak, že si to občané podepisují navzájem. Petice slouží k umožnění volby. To, že někdo dá podpis na petici pro to uskupení, které podporuje je jistě správné, ale nelze bránit občanovi v podepsání petice jiným uskupené. Třeba z něho chce volit určité kandidáty nebo chce, aby jen bylo registrováno. Ovšem v tomto případě to bylo drobet za hranou. Před čtyřmi roky se i mně osobně stalo, že někteří občané nechtěli podepsat naší petici s tím, že již podepsali petici Sdružení pro rozvoj. A bylo jim na dotaz podpisu petice pro jiné uskupení výslovně sděleno paní Krsovou, že když to již jednou podepsali jim, tak to podruhé podepsat nesmí. Takže ta interpretace se nějak nepovedla. Nemáme důvod si to vymýšlet, sdělujeme pouze to, co jsme se dozvěděli od občanů.

Docela za hranou je hovořit o tom, že jsem dříve kandidoval, abych mohl volit starostu a po volbě se vzdal mandátu. Je třeba si nastudovat volební zákon a slučitelnost funkcí. Myslím, že i průměrně inteligentní člověk pochopí, že můj hlas při volbě starosty nebyl ten rozhodující. Kdybych tam nebyl, byl by místo mě v zastupitelstvu jiný kandidát a volby by myslím dopadly obdobně. Tak to je asi tento názor irelevantní, nemyslíte?? Co se týká mé kandidatury do zastupitelstev v minulých obdobích, tak jsem kandidoval jako každý jiný občan, který splňoval podmínky kandidatury. A protože nemám křišťálovou kouli a nevidím do budoucnosti, nemohl jsem vědět, jak volby dopadnou a do jaké pozice mě zvolí. Poté je přesně stanovena doba, do které se musí odstranit neslučitelnost funkcí, a to bylo vždy splněno. A právě z morálního hlediska jsem vždy zvažoval, kde budu pro obec prospěšnější, zda jako volený zastupitel nebo jako vedoucí úředník. Zvažoval jsem, co bude pro blaho a dobro obce lepší, poradil jsem se s lidmi, kteří mají mojí důvěru a pomohou mi v rozhodování. A jestliže většina usoudila, že prospěšnější budu na místě tajemníka, tak jsem tak učinil. Učinil jsem tak i za cenu osobní újmy, protože jsem čekal, že takovéto ataky nastanou. Ale blaho a prosperita obce pro mě byly a stále jsou více, než nějaká osobní újma a nemístné poznámky od osob, které právě uplatňují vlastní ambice nad správou věcí veřejných. O skládání mandátů by nás mohla strana Pro rozvoj… školit. Vzpomeneme-li si na minulou povolební smršť ve skládání a dosazování kandidátů do zastupitelstva z nevolitelných míst - to bylo uspokojování osobních ambicí. Ti co odstoupili, evidentně nechtěli dělat pro blaho obce. Nevím, zda toto kázání o morálce je vůbec co platné. On by se měl každý napřed podívat do svého morálního zrcadla a pak vynášet závěry. Věřím, že občané mají natolik dobrou paměť, že se rozpomenou, jak to bylo. Na závěr tohoto odstavce jen osvěžím jednu větu z ústavy: Každý občan má právo volit a být volen. Nebo to pro někoho platí a pro někoho ne?

Kulturní dům není starý nebo nový, je jen jeden. Koupě KD předjednával Jirka Šebek s panem Hrbáčkem. Není pravda a bylo to dostatečně popsáno v jiných článcích, tak prosím nemaťte lidi těmito nepravdami. Dávno před minulými volbami byla dojednána i cena. Oficiálně žádný jiný zájemce o KD nebyl. A ubytovna pro stovky cizinců?? Dovedete si někdo představit v KD stovky ubytovaných? To by musela proběhnout nákladná rekonstrukce a změna vnitřních dispozic, což by stálo desítky milionů. Pro každého ubytovatele by bylo snazší postavit ubytovnu na zelené louce levněji, vhodněji a hlavně rychleji.

Co se týká stavby nového obecního úřadu, tak financování bylo nastaveno tak, aby mohly probíhat i nadále investice v obci v omezené míře. Finanční prostředky na stavbu byly připravené, obec měla před zahájením stavby (skoro konec roku) k dispozici 100 milionů Kč. To znamená, že kdyby bylo třeba, mohla se stavba zaplatit neprodleně. Další prostředky dle RUD chodí na konci a na začátku roku. Tak se dal očekávat další příjem. Nebo si myslíte, že obci se na účtech vylouplo takové množství prostředků díky hospodaření současného vedení?? To asi ne. Dojednaný úvěr s 0,5 % úrokem nebyl ani po čtyřech letech zcela vyčerpán. Takže financování stavby a chodu obce bylo dobře propočítané.

K ostatním věcem se již nebudu vyjadřovat, mnohé byly již dříve popsány. Jaké byly příčiny nerealizování některých staveb, je také již popsáno jinde. A opravdu by to chtělo se někdy podívat do zápisů z rad, je to tam docela podrobně uvedeno.

Závěrem chci říci, že právě štvavá a pomlouvačná kampaň byla popsána. My jsme nic štvavého ani pomlouvačného nedělali. Pouze jsme připomněli občanům, jak se věci měli před čtyřmi roky. Považovali jsme za nutné, uvést některé věci na pravou míru a otevřít občanům oči. S podobnou reakcí od vás jsme počítali. Zítra to skončí a ať to dopadne jakkoliv, necítím k nikomu zášť a nadále se budu věnovat věcem a oblastem, které přinesou Chlumčanům blaho, dobro a prosperitu, jednoduše nějakou přidanou hodnotu.

Jen si dovolím končit citátem. „Kdo seje vítr, sklízí bouři.“

Ing. Petr Brandl

🚸 Mateřská škola – bylo rozšíření kapacity pro současné vedení obce opravdu prioritou? 🚸My tvrdíme, že současné vedení o...
20/09/2022

🚸 Mateřská škola – bylo rozšíření kapacity pro současné vedení obce opravdu prioritou? 🚸

My tvrdíme, že současné vedení obce hrubě podcenilo a zanedbalo včasné zahájení rekonstrukce a že udělalo jen velmi málo proto, aby byla mateřská škola po čtyřech letech připravena na přijetí dalších dětí. Po opakovaném předložení nezpochybnitelných faktů se nám namísto odpovědi dostalo jen samých výmluv a lží. Pro dokreslení celé situace Vám předkládáme celou konverzaci z Facebooku, úsudek si prosím udělejte sami.


http://www.spolecneprodobrochlumcan.cz/clanek-materska-skola-rozsireni-prostor.html

12/09/2022

💬 NÁŠ POHLED NA REKONSTRUKCI MŠ 💬

Vážení, shlédl jsem vaše videa a přečetl jsem si komentáře. Před časem jsem reagoval na odpověď paní starostky na článek Hanky Horké týkající se MŠ, kde uvádím :"Podle slov paní starostky měla být prvním krokem k uskutečnění rekonstrukce bývalého OÚ pro využití MŠ koupě KD.

Koupi KD schválilo ZO dne 14.3. 2019. OÚ po přestěhování sídlí v budově KD od 31.5. 2021. A já se ptám co udělala paní starostka a rada obce za tyto dva roky a dva měsíce pro to, aby objekt byl co nejdříve zrekonstruovaný a obec byla včas připravena na nárůst dětí. Odpovím si sám. Vůbec nic. Proč vlastně bylo rozhodnuto o tom, že se MŠ začne řešit až po přestěhování OÚ. Kdo vůbec takový nesmysl vyprodukoval? V to bylo vše jasné a tak jednoduché. KD byl v majetku obce. Plán na rekonstrukci prostor v KD na OÚ byl jasný a že MŠ potřebuje urychleně navýšit svoji kapacitu také. Tak na co se čekalo? A za těchto 26 měsíců by byl schopen zaměřit prostory, vypracovat studii a po jejím schválení projektovou dokumentaci i takový diletant, jakým je projektant Ing. Jaroš. Tudíž k datu 31.5.2021, kdy se OÚ přestěhoval do nových prostor v KD, mohlo být toto již dávno hotové. To ale ještě není vše. Trvalo ještě dalších bezmála osm měsíců, kdy rada obce dne 19. 1.2022 teprve schválila uzavření smlouvy na zhotovení dokumentace k provedení stavby.

Na toto jsem bohužel od nikoho žádnou odpověď nedostal. Co děláte místo toho? Hájíte svoji nečinnost tím, že tato rekonstrukce byla až sedmým bodem vašeho programu. Argumentujete procesními záležitostmi a tím, jak je všechno zdlouhavé. Tak proto jste ještě více než dva roky čekali. Čekáním se to mělo urychlit? Nebo jak tomu máme rozumět? Byli jste to vy, kteří jste seděli s rukama v klíně a čekali. A teď se snažíte svalovat odpovědnost na minulé vedení, že bylo liknavé, nečinilo a neprojektovalo? To už je vážně demagogie. V té době přece ještě nebyl KD v majetku obce. A to, že se snažíte obviňovat naše tři zastupitele, že ohrozili realizaci hlasováním proti kvůli vysoké ceně, je už opravdu za hranou. Připomíná mi to staré, známé :"Tonoucí se stébla chytá."

Takže vážení, aby bylo jasno. Nikdy jsme nešli proti zájmům obce a nikdy bychom tuto realizaci neohrozili. Pamatujete si jak se na jednom ze zasedání opakovaně hlasovalo o 400 tisících myslím, že na dětské hřiště? Vaší vinnou jsme neměli potřebné informace, tím naši 3 zastupitelé hlasovali proti anebo se zdrželi hlasování. Paní starostka ovšem okamžitě neopomněla poznamenat, že kvůli nám obec přijde o 400 tisíc. V opakovaném hlasování, které jsem navrhl, se už částka odsouhlasila.

Vy jste nás svým jednáním a absolutní nekomunikací a neinformovaností odsunuli od dění v obci až do krajní opozice. A teď se divíte, že si dovolíme s něčím nesouhlasit. Pochopte už konečně, že i když někdy s něčím nesouhlasíme, tak do 8 počítat umíme a pečlivě si hlídáme, aby zájmy obce nebyly ohroženy. Takže to, co povídala paní starostka ve videu je lež. My máme také svoji zodpovědnost, minimálně ke svým voličům. Takže když se domluvíme, že váš návrh podpoříme, proč bychom zároveň nemohli dát najevo, že nebudeme slepě zdvihat ruce na vše co chcete odhladovat. My jsme přece opozice. Ale zodpovědná opozice. Tak už si prosím přestaňte vymýšlet nějak zástupné důvody proč za 4 roky leží stále projekt na stavebním úřadu. Lidé vám tohle nespolknou a neuvěří. Můžete jim, ale dál klidně lhát, ale přestaňte lhát o nás.

Jak tohle ukončit. Ani já, ani Petr či Hanka nejsme vaší nepřátelé. Prostě jen reagujeme na určité podněty a ruku na srdce, které všechny vytváříte vy. Říkáme jen svůj názor, jsme slušní a nikoho z vás neurážíme. A hlavně umíme oddělit naši práci, protože tohle je práce opozičních zastupitelů, od soukromí. Takže vás všechny diskutující považuji dále za své přátele, protože tohle šílenství za dva týdny skončí a my budeme muset na všechno zapomenout a věnovat se práci pro blaho obce. Ať už tam bude kdokoliv z nás. K tomu vám přeji hodně štěstí a zdravé rozumu.

Jirka Šebek

06/09/2022

📌 „NAŠI PRÁCI A NAŠE NÁPADY VIDÍTE KOLEM SEBE, JEN JE DOKONČUJÍ JINÍ" 📌

Vážení občané Chlumčan,

kandidáti sdružení „Chlumčany pro rozvoj“ se ohradili proti naší pozvánce na setkání s voliči, kde bylo uvedeno - „Naši práci, naše nápady vidíte kolem sebe, jen je dokončují jiní."

Pojďme uvést věci na pravou míru. Myslím, že ne všichni trpí ztrátou paměti a pamatují si, co vše bylo před 4 roky připraveno, projednáno a jaké byly záměry bývalého vedení obce. Nebudu vše opakovaně vypisovat, tak jen v krátkosti a heslovitě.

• Dům s pečovatelskou službou – připraveno
• Nové Sídliště – nebyla studie, ale projekt před dokončením
• Místní komunikace na Hradčanech – projekt přebírali jiní projektanti, pozastaveno pro nesoulad s ÚP, čekalo se na zasíťování nových parcel
• Místní komunikace Na Závisti – vypracován projekt – náš záměr
• Společenské centrum, lépe řečeno nová budova obecního úřadu – vámi „zaříznuto“

Nyní z Vašeho programu s našim komentářem:

• Rekonstrukce sítí v Novém sídlišti – již jsem se zmínil – bylo připraveno
• Rozšíření MŠ – záměr jasný, jak již se zmínili kolegové vy jste za 4 roky stihli sotva dokončit projekt –– náš záměr
• Rekonstrukce kulturního domu – koupě byla předjednaná, s rekonstrukcí se počítalo, což vyplývá z logiky odkoupení KD – náš záměr
• Obnova sportovního areálu byla v plánu již dříve, PD na rekonstrukci šaten apod. nerealizovaná ne naší vinou – náš záměr
• Rekonstrukce ulic Svatopluka Čecha, K Rokličkám – projekt hotový – vámi změněn a předělán v neprospěch občanů – náš záměr
• Rekonstrukce starého DPS – byla v plánu po dokončení nového DPS – náš záměr
• Rozšíření stanovišť na tříděný odpad – probíhalo – náš záměr
• Obnova zeleně – jedna z našich priorit – tato oblast vámi velice přehlížená a opomíjená–náš záměr
• Oprava hráze rybníku Ovčínská – hotový projekt, ani po našich urgencích nezařazen do investic – náš záměr
• Podpora spolků – byla realizována – vašimi pravidly zkomplikována, zbytečně složitá – náš záměr
• Hasičská zbrojnice – zrekonstruována – střecha je opravena, rozšíření plánováno, včetně přilehlého prostoru, proto byl vykoupen – náš záměr
• Parková úprava prostor u kaple – plánováno arboretum – náš záměr

Takto by se dalo pokračovat, zdá se, že každý máme jiný úhel pohledu na danou věc. Jak to tedy bylo a je? Vážně je nutné, ať už z neznalosti či záměrně mlžit a lhát? Myslím, že občané se rozpomenou. I proto jsme náš program zveřejnili již před dvěma měsíci, aby si všichni mohli jednotlivé body promyslet a rozpoznat, že naše záměry jsou dlouhodobé a navazují na předešlé záměry a plány. Náš přístup je konzistentní a přehledný, věříme ve zdravý rozum.

Chlumčany jsou malou obcí a programy všech volebních subjektů se zákonitě musí prolínat a být podobné, otázkou je, jakou cestu se dojde k cíli. My nabízíme více jak 20leté zkušenosti v řízení veřejné správy. Velmi nás mrzí, že se současným vedením obce nebyla možná lepší spolupráce, mohli jsme se tomuto srovnávání a chytání za slovíčka vyhnout. Naši kandidáti, kteří tvořili opozici, neměli často ani možnost přispět svými podněty, většinou to skončilo slovy, projektant řekl, že to nejde. Ale abych skončil optimisticky, věřím, že obec Chlumčany bude vzkvétat i v budoucnu, a každou dobrou věc je třeba pochválit, ať se povedla tomu či onomu. A ano, jsou tady věci, které se povedly a jsou ku prospěchu všem.

Za SNK Společně pro dobro Chlumčan

Ing. Petr Brandl a Jiří Šebek

🏘 Přijďte si s námi popovídat o tom, co Vás zajímá nebo trápí v naší obci  🏘
02/09/2022

🏘 Přijďte si s námi popovídat o tom, co Vás zajímá nebo trápí v naší obci 🏘

Mnozí z Vás již měli volební program naší strany ve svých poštovních schránkách. K vidění je i na našem webu www.spolecn...
21/08/2022

Mnozí z Vás již měli volební program naší strany ve svých poštovních schránkách. K vidění je i na našem webu www.spolecneprodobrochlumcan.cz

Věříme ve zdravý rozum

14/08/2022

⚽️ HŘIŠTĚ S UMĚLÝM POVRCHEM ⚽️

Vážení spoluobčané,

v současnosti probíhá rekonstrukce zadního fotbalového hřiště ve sportovním areálu. Kolem této rekonstrukce se toho již mnoho napsalo a ještě více se napovídalo. Chci tedy reagovat na některé fámy, polopravdy, nepravdy a zavádějící informace vytržené z kontextu. Byl jsem slušně vychován, proto nechci používat slovo lži, i když v některých případech by to asi bylo slovo nejvýstižnější.

Mně samotnému, potažmo mým kolegům kandidátům, bylo a je vyčítáno, že jsme proti sportovcům, že nechceme rekonstruovat sportovní areál, a že jsme hlasovali proti vybudování hřiště s umělou trávou. Mohu Vás ujistit, že tomu tak není, ba právě naopak.

Dovolte mi prosím krátce zavzpomínat na to, jak v minulosti probíhaly stavební práce a úpravy sportovního areálu. Již před léty byl areál z přední části oplocen, bylo vybudováno parkoviště a celý areál byl napojen na kanalizaci a vodu. Když se začalo mluvit o zavlažovacím systému, byly jsme to my, Petr Brandl a Jiří Šebek, kdo se za tyto investice zasazoval. Podporovali jsme vybudování vrtu a jeho napojení na systém závlahy. Díky zajištění konkurenční nabídky se nám ve výsledku podařilo vyjednat lepší cenu při realizaci zakázky.

Diskutovali jsme také o samotné realizaci umělé trávy na zadním hřišti s možností využití vhodného dotačního titulu, což pro nás bylo stěžejní. Tady někde je samotný počátek sporu – pokud bych já nebo mí kolegové a kolegyně hlasovali proti výstavbě hřiště, tak jen z tohoto jediného důvodu, že by se výstavba a rekonstrukce hřiště měla realizovat bez dotace.

Počítejte prosím se mnou:

Výše dotace na podporu rozvoje sportovních areálů v obcích do 3000 obyvatel činí přibližně 2 miliony korun a mrzí mě, že se nejedná o částku, která by byla pro investora (obec Chlumčany) zajímavá. Při dnešních cenách mi připadá velice neefektivní až rádoby nehospodárné nevyužít nabízených finančních prostředků. Argumenty, že se při využití dotace nebude moci hřiště pronajímat za úplatu beru jako liché a nerelevantní.

Pokud by se hřiště pronajímalo 10 měsíců v roce za 20 000,- Kč měsíčně, trvalo by 10 let, než by se vrátily prostředky získané z dotace. Udržitelnost projektu bývá zpravidla 5 let, poté by se mohl nájem vybírat i při získání dotace.

Způsobů, jak vybírat nájemné i s využitím dotace je několik - např. hřiště půjčit bezplatně a šatnu pronajmout za třeba 1000,- Kč/h. a vnitřní směrnicí následně podmínit povinnost využívání šatny při použití hřiště s umělou trávou.

Vy, kteří jste byli na jednání zastupitelstva při schvalování ceny a realizace hřiště s umělou trávou, můžete potvrdit, že jsme jednotně hlasovali pro to, aby se hřiště stavělo. Sice je smutné, že obec nevyužila dotačních prostředků, ale to nic nemění na faktu, že i my podporujeme rozvoj volnočasových aktivit a sportovního areálu. Proto se ještě jednou důrazně ohrazuji proti tvrzením, která tvrdí opak.

Jestliže se vedení obce, jak samo často zdůrazňuje, chová s péči řádného hospodáře, nemělo by v zájmu obce a samotných občanů co nejvíce využívat prostředků z dotací i za cenu mírného odkladu samotné realizace díla? Vyřízení podkladů pro samotnou dotaci je třeba věnovat čas a péči, ale to už se by do voleb nestihlo, že?

Závěrem se s Vámi musím podělit o téměř vtipnou pomluvu, se kterou jsem byl seznámen na hasičské oslavě výročí založení sboru. Povídá se, že pokud bude naše SNK Společně pro dobro Chlumčan zvoleno, zastavíme rozvoj sportovního areálu. Já osobně prý po zahájení stavby hřiště s umělou trávou zajistím nalezení chráněného brouka, či jiného živočicha a stavba bude zastavena.

Vážení občané, stavba jako taková již běží, žádného brouka jsem tam nenašel, hledat nebudu a entomologii se nevěnuji. Nevím, kdo o nás tyto nepravdivé informace šíří a je píše k zamyšlení, komu to prospěje. Proto prosím přemýšlejte, co jsme mohli mít nebo spíše, o co jsme pod současným vedením obce přišli.

Věřím ve zdravý rozum a přeji Vám všem příjemný den

Petr Brandl

09/08/2022

🚸MATEŘSKÁ ŠKOLKA🚸

Vážení spoluobčané,

jsem máma již dvou odrostlých dětí, vnouče zatím také nemám, takže by se mě otázka nových prostor pro mateřskou školku nemusela tak dotýkat. Jsem ale také zastupitelkou obce Chlumčany a opakovaně se dozvídám od svých spoluobčanů, že opět nebylo možné přijmout všechny přihlášené děti do zdejší mateřské školky. Pro rodiče těchto dětí tedy vyvstává palčivý problém s jejich umístěním. Po bližším seznámení se situací jsem zjistila, že se letos jedná celkem o 12 dětí.

Současné vedení obce si ve volebním programu pro období 2018-2022 stanovilo v bodě 7. ŠKOLSTVÍ jako prioritu - rozšířit objekt mateřské školky o nové prostory. Slovem priorita se rozumí "přednostní", a proto se ptám, proč až nyní, po uplynutí výše zmíněného volebního období se vypisuje výběrové řízení na akci "Rozšíření mateřské školky Chlumčany v budově č.p. 332"? Není to trochu pozdě? Současné vedení obce nemuselo čekat, až se přestěhuje do nových prostor a dobře vědělo, že místa v mateřské školce chyběla již před čtyřmi roky. Projekt rozšíření mateřské školky měl být zadán současně s projektem opravy nových prostor obecního úřadu.

K výše uvedenému tvrzení vám předkládám trochu statistických údajů. První zmínka o rozšíření mateřské školky padla až 1.7. 2020 na jednání Rady obce Chlumčany, kde se usnesla doporučit zastupitelstvu schválit záměr rozšíření mateřské školky. Uvedený záměr byl schválen na 11. zasedání zastupitelstva obce Chlumčany dne 9.7. 2020. Dne 10.2. 2021 bylo schváleno Radou obce Chlumčany zadání pro vypracování studie na rozšíření mateřské školky a zároveň schváleno uzavření Smlouvy o dílo.

Zmíněný projekt byl zadán projektantovi, se kterým již měla obec Chlumčany dřívější špatnou zkušenost pro jeho liknavost. Celé to vypadá, že projekt byl pro něj jen další "trafikou" (dostal se k němu teprve až se mu to hodilo). Za dobu, kdy současné vedení obce jen čekalo na projekt, se veškerý stavební materiál a stavební práce hodně zdražily a výsledná cena budoucího díla činí necelých 8 mil. Kč bez DPH. Abych byla spravedlivá, musím k tomu dodat, že se jedná o maximální cenu díla, dílo se může vysoutěžit i v nižší cenové hladině.

Musím se současného vedení obce ptát: "Byl váš volební program jenom cárem papíru?" Dělat si hezkou, líbivou reklamu před programem v kině a na Faceboku je jedna věc, ale dodržet své volební sliby je věc druhá.

Věřím ve volbách ve zdravý rozum občanů.

S přáním hezkého dne

Hana Horká

21/07/2022

🚲 Obnova Kostelní cesty 🚲

Dobrý den vážení spoluobčané!

Nejprve bych se s Vámi chtěl podělit o radost ze zprávy, že se konečně začalo pracovat na cyklostezce Chlumčany - Dobřany a to je moc dobře. Ovšem poslední odstavec zprávičky, která byla zveřejněna na stránkách obce mě nenechal chladným, a proto cítím potřebu uvést informaci na pravou míru, tak mi prosím dovolte několik vět.

Shodou okolností jsem byl u toho a připravoval bývalému starostovi panu Kučerovi podklady pro jednání ohledně cyklostezky Chlumčany - Dobřany (trasu a výpis pozemků, přes které by cyklostezka měla vést). Původně se cyklostezka měla realizovat z programu Mikroregion Radbuza za pomocí dotace pravděpodobně z Plzeňského kraje, bohužel z tohoto původního plánu nakonec sešlo. Všechny varianty byly navrženy tak, aby vedly co nejvíce po pozemcích města Dobřany, ale ne vždy to bylo průchodné. Město Dobřany by muselo některé části pozemků vykoupit, ale nedošlo k dohodě s majiteli pozemků. Komplikací byl i samotný přechod přes koleje a napojení na dobřanskou komunikaci, toto se řeší i nyní. Poté jednání ustalo, nikoliv však vinou obce Chlumčany.

Není mi známo, že by před rokem 2018 město Dobřany oslovilo bývalé vedení obce Chlumčany s návrhem na uzavření smlouvy. Jedná se přinejmenším zavádějící a nepravdivé informace, které neodpovídají skutečnosti. Dále bych rád upozornil na to, že cyklostezka Chlumčany – Dobřany nemá nic společného s cyklostezkou Dobřany – Vstiš. Od začátku se jedná o dva naprosto odlišné projekty, které byly řešeny samostatně.

Mrzí mě, že předvolební rétorika současného vedení zabředává i do takových maličkostí jako je cyklostezka. Škoda, že se nedrží faktů a zveřejňují se zavádějící informace. Zdá se, že současná smlouva byla uzavřena proto, že vedení obce Chlumčany se samo nechtělo do realizace cyklostezky pouštět a nechalo veškerou práci na dobřanských.

Věřím ve zdravý rozum občanů ...

Petr Brandl

Adresa

Chlumčany
Chlumčany
33442

Upozornění

Buďte informováni jako první, zašleme vám e-mail, když Společně pro dobro Chlumčan zveřejní novinky a akce. Vaše emailová adresa nebude použita pro žádný jiný účel a kdykoliv se můžete odhlásit.

Kontaktujte Ta Organizace

Pošlete zprávu Společně pro dobro Chlumčan:

Sdílet