24/04/2026
Општина Тител јуче је са Министарством државне управе и локалне самоуправе потписала Уговор о додели средстава за успостављање Јединственог управног места, у укупној вредности од 8.600.000,00 динара.
Реч је о пројекту од изузетног значаја за све грађане општине, који ће омогућити да административне послове обављају брже, једноставније и на једном месту.
Успостављањем Јединственог управног места, грађанима ће бити омогућено да на једном месту добију све потребне информације и услуге у остваривању својих права и заштити правних интереса. У оквиру модерно организоване шалтер сале биће доступно решавање урбанистичких и комуналних питања, пружање инспекцијских услуга, као и послови из области социјалне заштите, писарнице и подношења захтева за изводе из матичних књига.
Овај пројекат допринеће већој ефикасности рада локалне самоуправе и значајно унапредити квалитет услуга које се пружају грађанима.
Велику захвалност дугујемо Влади Републике Србије, као и ресорном министарству, који су препознали значај модернизације локалних самоуправа и унапређења услуга за грађане.