21/05/2026
Поводом Међународног дана музеја, у понедељак, 18. маја 2026. године, у Визиторском центру у Нишевцу одржана је прва „Ноћ музеја“.
Велики број посетилаца имао је прилику да ужива у изложеној археолошкој музејској поставци, која представља део културно-историјског наслеђа Сврљига.
Присутнима су се обратили директорка ТОOС-а, Нина Гаврић, запослени Ненад Ранђеловић, као и председник општине, Мирослав Марковић. Они су истакли значај очувања културно-историјског наслеђа, као и значај улагања у све видове културе уопште.
О самој поставци, археолошким налазима и значају истраживања говорио је археолог Александар Тасић, приближивши посетиоцима историјски след догађаја и археолошко благо наше територије.
Циљ овог догађаја јесте представљање културно-историјског наслеђа Сврљига, као и почетак лепе традиције организовања „Ноћи музеја“ у Сврљигу.
Туристичка организација општине Сврљиг својим деловањем, сасвим сигурно, утира пут ка квалитетнијем начину представљања културно-историјског наслеђа Сврљига.