17/05/2026
АУТЕНТИЧНА ДЕСНИЦА ГАРАНТ ПРОМЕНЕ ПОЛИТИКЕ
У оквиру прдизборне кампање коју је јуче отпочела српска коалиција Нада коју чине Нови ДСС и Монархисти, веч данас у Крагујевцу су боравили потпредседници Новог ДСС-а Предраг Марсенић и Бранко Живановић заједно са председником Извршног одбора Иваном Јаковљевићем. Гости су чланстве Странке из Крагујевца упознали са плановима и току предизнорне кампање која че се спроводити у наредном периоду кроз трибине, штандове, разговоре са грађанаима на трговима, доступне медије и друштвене мреже.
Потпредседници су истакли да на предстојеће изборе, ма кад они били, излазимо као Аутентична десница (још увек само радни назив) која ће бити сигуран гарант суштинске промене политике у Србији. До тренутка одржавања избора покушаћемо да окупимо што шири фронт организација и угледних појединаца који су спремни да се пре одржавања избора писмено обавежу да ће заједно са студентском листом и остатком опозиције након избора рушити овај издајнички режим.
Ми смо још пре годину дана, одмах након што су студент затражили раписивање парламентарних избора, озиљнио схватили студенте и разумели њихову поруку да не желе заједнички наступ са опзицијом. Многи су се надали да ће се та њихова одлука променити. Још тада смо јасно и гласно изнели свој став да ћемо на изборе изаћи ма када они били расписани. Због тог ставе више од пола године били смо проказани, сатанизовани од стране доброг дела јавности, а посебно од великих стручњака за све и свашта на друштвеним мреажама. На то наше становише после годину дана дошли је много оних који су на почетку били највећи критичари те наше јавно, без калкулација изнете одлуке. Ми студентској листи желимо одличан резултат, најбољи, без њиховог доброг резултата нема смене ове власти. Имају право да на своју листу ставе кога год они пожеле, ми је нећемо коментарисати. Наш задатак је да “покупимо” гласове национално и десно орјентисаних гласача који неће гласати за студентску листу. А таквих има, свидело се то неком или не.
Током изборне кампање покушаћемо да бирачима приближимо зашто је битна сарадња са ЕУ, али не и чланство у њој, а које би нам тренутно нанело више штете него користи. Били би условљени да признамо независност Косова и Метохије, да признамо истополне бракове, да ускладимо своју политилку са остатком ЕУ по питању санкција Русији, угрозили би своју пољопривреду која је и онако на издисају.
Посебан значај током предизборне кампање имаће економија, а грађанима ће бити представљена усвојена “Декларација о стратегији економског развоја Србије”. Залагаћемо се за развој домаће привреде и пољипривреде, а не задуживање и давање повластица страним фирмама, које чим те повластице искористе, купе “своје прње” и нестају. Водићемо социјално одговорну политику нарочито према најстаријим суграђанима. Исправићемо неправду према пензионерима који имају пун радни стаж, а немају преко 65 година живота, а који су неправедно кажњени трајним умањењем пензија. Радићемо на повећању најнижих пензија и смањењу срамотне разлике између најнижих (које прима нејвећи број суграђана) и највећих пензија ( које примају они који су цео радни век били привилеговани).
Оно што је најбитније инсистираћемо на моралном и друштвеном препороду Србије. Част, вера, знање и национално самопоуздање очували су овај народ кроз векове. Тренутно је Србија земља где су ове вредности заборављене. Уместо најобразованијих воде је незналице које су разориле све њене институције, стављен знак једнакости између криминалаца и људи који воде најбитње институције.
Чланови Странке искористили су прилику да у отвореном и искреном разговору ставе примедбе и питају потпредседнике Странке о свим по њима битним питањима.