Грижата за „безнадеждните“ в домовете за настаняване в България е потресаваща. Отношението към тях е потресаващо. Незаинтересоваността на онези, които би трябвало да са заинтересовани, е потресаваща. И трябва да спре!
В същото време има едни хора и места, които се отнасят със старите и болните с огромна любов, с тиха отдаденост, с жажда за един по-добър свят. Тези хора заслужават да получат призн
ание.
Ние сме нормални хора. Хора като вас. И не искаме повече да махваме с ръка и да казваме: „Е, така са нещата, нищо не може да се направи“. Стига вече! Искаме да направим нещо.
Тук няма нито политика, нито официални институции, нито прикрити интереси. Единственият ни интерес в момента е да съберем възможно най-много информация за домовете за настаняване и за социалните услуги в България като цяло.
Надяваме се, че ще вървим заедно с вас. Надяваме се заедно да намерим пътя към едни по-човешки, по-нормални и по-грижовни институции.