Ние, българските граждани,
Все още вярвайки, че България може да бъде успешна и просперираща държава с работеща икономика, в която властта е под реален граждански контрол;
Водени от принципите и ценностите на съвременните демокрации, поставяйки на първо място родолюбието;
Убедени в реалните възможности за пряко участие на гражданите в управлението на местно и национално ниво;
Се обединяваме в по
литическа партия БЪЛГАРИ ЗА АЛТЕРНАТИВА НА СТРАХА, ТОТАЛИТАРИЗМА И АПАТИЯТА (БАСТА).
Нашата цел е да елиминираме апатията обзела по-голямата част от българското общество, да заменим страха с достойнство и заедно да намерим алтернатива на тоталитаризма, съпътствал ни през целия демократичен преход.
Искахме да кажем СТИГА, но избрахме БАСТА, за да отекне каузата ни и извън границите на България!
БАСТА на СТРАХА, ТОТАЛИТАРИЗМА И АПАТИЯТА!
БАСТА на олигархичните зависимости и задкулисието!
БАСТА на всичко и на всички, поставили държавата ни на унизителното последно място по стандарт на живот в Европа !
БАСТА няма да бъде лидерска партия, тя ще бъде партията на всички нас, които вярваме в енергията и възможностите на обществото да промени статуквото!
Ние казваме БАСТА, но няма да се откажем! Длъжни сме да продължим да работим в името на бъдещето ни, бъдещето на нашите деца и нашите родители.